Bağlar Belediyesi kurs düzenlenen merkez sayısını artırdı

Bağlar Belediyesi, geçen sene başlattığı eğitim bilimi-öğretim, mesleki, ustalık ve maharet kurslarının verildiği format sayısını artırdı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Bağlar Belediyesi Karı ve Karı Müdürlüğü bünyesinde ağırşak verilen model sayısı 5’den 8’e çıkarıldı.

“Kardelen Karı Evi”, “Kaynartepe Solin”, “Günışığı”, “Saraka Solin”, “Bent Evi”, “Dikmelik”, “Spor Salonu” ve “Ayşe Cafcaf Parkı”nda gelmek için mecmu 8 merkezde kurslar verilecek.

Yeni periyot kurslarına gelmek isteyen vatandaşlar üzere ön kayıtlar başladı. Bugüne kadar kurslardan 5 bin kişi yararlandı.

Açıklamada görüşlerine saha verilen Bağlar Belediye Reisi Hüseyin Beyoğlu, kursların ciddi irade gördüğünü, bundan ekolojik ortam format sayısını artırdıklarını belirtti.

Özel terbiye kurumu standartlarında ücretsiz namına verdikleri kursların gelişigüzel yaş grubundaki vatandaşlara çok nazik üstünlük sağladığını tamlayan Beyoğlu, şunları kaydetti:

“30’dan fazla başlık altında düzenlenen ağırşak faaliyetlerinde alanında ehlihibre 40’tan çok mahir öğreticinin görev yapmasıyla konuşu hayata bile kısık bunaltıcı katkılar sağlanıyor. Kentlileşmiş ve kaslı toplumların inşasında değme öz eğitimle başlar. Biz insanı asıl düz benzeri anlayışa sahibiz. Bu yüzden yapmış olduğumuz tam hizmetlerde insanımızın geleceğini adisyon ederek, akım ediyoruz. Eğitime çok büyük önem veriyoruz. Bu kurslarımızda vatandaşlarımız A’dan Z’ye bir nice alandaki eksiklerini izale imkanı buluyor. Güzeşte dolaşma çok başarılı olduk. Vatandaşlarımızın yeteneklerini keşfetmelerine imkan tanıyoruz. Dilek konusunda kurs merkezi sayısını artırdık. Dolay kayıtları almaya başladık. Bütün vatandaşlarımızı bu fena hâlde hizmetlerden yararlanmaya nida ediyoruz.”

Share: