Kayapınar’da 6 bin yavru yüzme öğrendi

Kayapınar Belediyesine sadık havuzlarda eğitimlerini başarıyla bitiren 6 bin yavru yüzme öğrendi.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, 14 Haziran’dan itibaren Fırat, Dicle, Anzele ve Küpe Çiçeği havuzlarında 2’si bağlı 2’si açık gelmek üzere 4 yüzme havuzunda yaz sezonu süresince 7-17 arası 6 bin çocuğa yüzme eğitimi verildi.

“Yüzme Bilmeyen Çocuğumuz Kalmasın” projesi kapsamında eğitmenlerden yaz ayları boyunca hevesli yetişek gören torunlar ve aileleri planlı etkinlikte tıpkı araya geldi.

Açıklamada görüşlerine meydan verilen Kayapınar Kaymakamı ve Uray Başbuğ Vekili Arif Karaman, gençlerin fiziki ve içtimai gelişimleri konusuna ehemmiyet verdiklerini söyledi.

Karaman, okulların kapanmasıyla birlikte belediyeye ilişik 2’si mecbur, 2’si kilitsiz küreksiz koyulmak amacıyla 4 havuzda yüzme kurslarını başlattıklarını rapor ederek, 6 bin çocuğun bu kurslardan faydalanarak yüzme öğrendiğini belirtti.

Salgın döneminde yaşanan kaybı bu dönemde çalışmalara çabukluk vererek telafi etmeye çalıştıklarını nâkil Karaman, “Çocuklarımızın, ailelerimizin desteğiyle sportif faaliyetlere yönlendirilmesi bizleri çok mutlu ediyor. Ayrıca belediyemize ilişkin 2 sınırlı yüzme havuzumuzda ise eğitimlerimiz bitmeme edecek. Emeği sabık eğitmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: