Balıkesir’de hayatını kaybeden kişinin organları 3 hastaya rüya olacak

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde hatır ölümü gerçekleşen kişinin ailesi yoluyla bağışlanan organları 3 hastaya nakledilmek üzere Bursa’ya götürüldü.

Hipertansiyon şikayetiyle Balıkesir Bandırma Terbiye ve Araştırma Hastanesi acil servise başvuran 53 yaşındaki Işıl Örüm, ihtisas durması neticesinde dokunaklı bakıma alındı. Örüm, yapılan müdahaleye karşın kurtarılamadı ve geçkin us ölümü gerçekleşti.

Hastanenin örgen aktarım birimi, Örüm’ün ailesiyle uzuv bağışı görüşmesi yaptı.

Ailesinin aza bağışına müsaade vermesi sonucunda Örüm’ün uykuluk ve korneaları, Bursa Uludağ Üniversitesi organ nakil ekibi eliyle operasyonla alınarak Bursa’ya götürüldü.

Basın mensuplarına açıklamada mevcut Bandırma Yetişek ve Araştırı Hastanesi Sertabip Yardımcısı ve Akademisyen Dr. Hülya Başer, yüce bir fariza için burada olduklarını söyledi.

Hastaneye 21 Ağustos’ta erdemli tansiyon şikayetiyle gelen Örüm’ün patadak ihtisas durması zımnında alçak bakıma alındığını hatırlatan Başer, şunları kaydetti:

“27 Ağustos’ta parçalanmamış müdahalelere karşın hatır ölümü gerçekleşen pestil amacıyla yakınlarıyla organ bağışı amacıyla görüşülmüş, organ aktarımı için amal başlatılmıştır. Bursa Uludağ Üniversitesi Tababet Fakültesinden mevrut ekiple karaciğeri ve korneaları 3 hastaya imge olacaktır. Irtihal fail kişiye Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı, umut olacak hastalarımıza dahi müstacel şifalar diliyoruz. Bandırma Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi adına aza bağışında düzlük almak istiyoruz. Bağımlı burada halkımızdan üstelik destek bekliyoruz. Halkımızın bu konuda duygun olması bizi üstelik sevindirecektir. Onma muntazır hastalarımıza üstelik düş olacaktır.”Share: