SELIM Öğür İl Başkanı Başaran; “30 Ağustos 1922’deki iradeye bugünde sahibiz”

YANLIŞSIZ Fırka Balıkesir İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, 30 Ağustos Yengi Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Zaman, Anadolu’nun vatanımız olarak yeniden tescili olan Şişman Galibiyet’in 100. sene dönümünü, milletimizle beraber iri tıpkı çekicilik ve heyecanla kutluyoruz” dedi.

“30 Ağustos Türk Milleti’nin istiklal zaferidir.”

Komutan Başaran, “Ülkemizi hümayun yürüyüşünden hapsetmek talip yıldırı örgütlerinin namert saldırılarına aldırmadan, hıyanet çetelerini bozguna uğratarak, irtibat, muadele ve dayanışma ortamında mücadelemiz sürecektir. Türkiye’bile ve dünyanın ayrımlı ülkelerinde dallı güllü milyonlarca vatandaşımızın 30 Ağustos Galibiyet Bayramı’nı istekle tebrik ediyorum. 1919’birlikte baskı koşullar ve yokluklar içerisinde yakılan bağımsızlık meşalesinin, Gazi Mustafa Kemal’in ve cebe arkadaşlarının öncülüğünde 30 Ağustos Başkomutanlık Vadi Muharebesiyle zaferle taçlanması, bugün verdiğimiz mücadeleyi elan da yüce kılmaktadır.30 Ağustos, “Ya İstiklal ya İzmihlal” tercihiyle baş başa bırakılan tıpkısı milletin, neleri başarabileceğinin, bağımsızlık ve onuru üzere neleri hücre alabileceğinin yeryüzü açık ispatıdır. 30 Ağustos zaferiyle bu toprakların ezeli ve ebedi vatanımız olduğu tamlık dünyaya tıpkı kez henüz car edilmiştir. Bu yengi, tarihe batmak maksut benzeri milletin küllerinden doğuşunun, şahlanışının, tarih sahnesine baştan çıkışının açık aynı göstergesidir. 30 Ağustos 1922’dahi Türk milleti benzeri el daha, lento akseptans etmeyeceğini, bağımsızlığını hiçbir şekilde metrukiyet etmeyeceğini bilcümle dünyaya kazandığı bu balaban zaferle göstermiştir” şeklinde konuştu.

“Ülkemizi modern medeniyetler seviyesine almak üzere var gücümüzle çalışıyoruz”

SELIM Fırka İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bundan 100 sene önceki Dumlupınar’da ermiş şehitlerimizin destansı mücadeleleri ve artağan kanlarıyla tescil edilen iradeye bugün birlikte sahibiz. Cumhuriyetimizi ilelebet kalımlı geçirmek, soylu erki, siyasal ve sosyal kendisine ülkemizi asri medeniyetler seviyesinin konusunda öğütmek amacıyla var gücümüzle çalışıyoruz. Ülkemize kazandırdığımız projeler, mücadele azmimizin genişlik konkre tezahürüdür. Ülkemizi kutlu yürüyüşünden hapsetmek talip yıldırı örgütlerinin muhannet saldırılarına aldırmadan, yezitlik çetelerini bozguna uğratarak, angajman, muadele ve el birliği içinde mücadelemiz sürecektir. 30 Ağustos Zaferi, özellikle bugün ülkemizin birliğine, dirliğine, bu topraklardaki varlığına kasteden terör örgütleri ve şer odakları için ders olmalıdır.

“30 Ağustos Galibiyet Bayramımız mutlu olsun”

Türkiye, terör örgütleri karşısında ayrım yapmadan, vatandaşlarının birey güvenliğini sağlayacak adımları hem mevki toprakları süresince, hem bile yıldırı örgütlerinin yuvalandığı komşu ülkelerde atmaya kararlıdır. Bu vesileyle bir posta henüz Cumhuriyetimizin banisi, Şişman Taarruz’un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal’i ve dava arkadaşlarını minnetle eloğlu ediyor, cümle şehitlerimize ve gazilerimize Allah’tan yağmur diliyorum. 30 Ağustos Utku Bayramımız kutlu olsun” dedi. – BALIKESİR

Share: