Döl nöbetindeki ağababa: HDP’nin peş kapısı Kandil’e açılıyor

DİYARBAKIR’birlikte HDP İl Başkanlığı binası uğrunda döl nöbeti markajcı Süleyman Aydınlık, “Bizim çocuklarımız şu arkamda gördüğünüz partiye girdiler ve tıpkısı henüz çıkmadılar. Bu başlık, Meclis’e açılıyor; art kapısı dahi Kandil’e açılıyor. Bunu çıktı hep biliyor” dedi.

Terör örgütü PKK’nın kaçırdığı çocukları için aileler, 3 Eylül 2019’de HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası uğrunda enik nöbetine başladı. 304 ailenin dönüşümlü kendisine sürdürdüğü nöbette, 1105’inci güne girildi. Bugüne büyüklüğünde 37 ocak, çocuklarına kavuştu. 2015 yılında kaçırılan oğlu Özkan amacıyla eylemini sürdüren Süleyman Işıklı, “Gördüğünüz kadar binalarını kapatıp, kaçtılar. Buradan ayrımsız yol daha onlara sesleniyorum; değil 4 sene, 40 yıl da geçse katiyen buradan kalkmayacağız. Burada evlatlarımızı istiyoruz ve çocuklarımızı HDP’den almadan katiyen kalkmayacağız” dedi.

‘HERKESTEN DESTEK BEKLİYORUZ’

Oğluna bile seslenen Münevver, “Asayiş güçlerine tasdik ol. Bu vatanın evlatlarıyız. Annen tutkun, umar tedavisi görüyor. Bu vatan hainlerinden bire bir an evvel birçok gel, kurtul. Türkiye’nin ciharıyek yanından aileler, gelmiş bütünü evlatlarını istiyor. Çın yerine evlatlarını istiyorlar. Bazıları diyor ki; sebep HDP devlet binası önünde oturuyorsunuz? Çocuklarımızı nerede kaybetmişsek, orada arıyoruz. Bizim çocuklarımız şu arkamda gördüğünüz partiye girdiler ve aynı henüz çıkmadılar. Bu konu, Meclis’e açılıyor; dal kapısı da Kandil’e açılıyor. Bunu artık dizge biliyor. Türkiye’nin dört bir yanından bindi bekliyoruz” diye konuştu.

Share: