Polis Güçleri ekiplerinden vatandaşlara seyyar vandöz ve cerrar uyarısı

Çankırı’da polis ekipleri, vatandaşları gezgin satıcı, çekici oldukları yönündeki bahanelerle evlerine kaldırmak isteyen şahıslara cebin uyardı.

Çankırı İl Güvenlik Müdürlüğü Sosyete Destekli Polislik Ofis Müdürlüğü personeli vasıtasıyla vatandaşları, apartmanlara giren ve sâdır yabancılara alın duyarlı olmaları, seyyah satıcı, çekici üzere bahanelerle zili çalıp evlerine başlamak isteyenleri dil almamaları, belki bire bir arakçılık olayı ile karşılaştıklarında 112 Ivedili Çağrı Merkezini aramaları noktasında bilgilendirmelerde bulundu. Konu ile ilgilendiren vatandaşlara bilgilendirici broşürler dağıtıldı.

Çankırı İl Güvenlik Müdürlüğü eliyle yapılan açıklamada, “Cemiyet Destekli Polislik, sosyete-polis ilişkilerinin geliştirilmesini, suçla mücadelenin güçlendirilmesini, kişilerin duygusal ve mal emniyetini korumasını, halkın sıkıntı hissinin artırılmasını ve polislik hizmetlerinde çağcıl uygulamaların gönül geçirilmesini hedeflemektedir. Bu tasavvur doğrultusunda evden hırsızlık, işyerinden arakçılık ve otodan arakçılık olaylarına karşı Topluluk Destekli Polislik Bölüm Müdürlüğümüz personelince ilimiz Yeni Mahalle bölgesinde bulunan haneler ülfet edilmiş, apartman sakinlerinin apartmanlara giren/sâdır yabancılara cebin duygulu olmaları, gezici vandöz, sürükleyici kadar bahanelerle zili çalıp akıllıca sıfır sebeplerle evlerine çalmak isteyenleri istek almamaları, ihtimal aynı hırsızlık olayı ile karşılaştıklarında 112 Ivedili Çağrı Merkezini aramalarına yönelik brifing çalışmaları işlenmiş, hırsızlık olaylarına karşı alınması müstelzim önlemler ile ilişik açıklayıcı broşürlerin dağıtımı sağlanmıştır. İfadelerine kayran verilmiştir” ifadelerine kayran verildi. – ÇANKIRI

Share: