Arda Güler amacıyla tekâlif Fenerbahçe’ye değil Gençlerbirliği’ne yapılıyor! İşte sözleşmede saha düzlük kritik detay

2019’birlikte altyapısından yetiştiği Gençlerbirliği’nden Fenerbahçe’ye aktarma olan Ardıl Güler, performansıyla acun devlerinin nakil listesinde önceki sıralara tırmandı.18 yaşındaki yıldızın bu çıkışının arkası sıra, Gençlerbirliği’ne şaşırtı tekâlif gelmeye başladı.

GENÇLERBİRLİĞİ TEKLİFİ AKSEPTANS ETMEDİ

Fanatik’in haberine göre, Hesaplı yerine edisyon eyyam geçiren Payitaht ekibi, Ardıl Güler’in sonraki satışında topluluk olduğu yüzdelik 20 behre üzere aynı ayak topu konsorsiyumundan 3 milyon euro (55 milyon TL) teklif aldı. Ancak sabık ay başbuğ seçilen Eğilimli Çankırı’nın bu nasip amacıyla beklentisi bildirme bir iki 5 milyon euro (91 milyon TL). Arda’ya olan faziletkâr rabıt nedeniyle bu rakama ulaşacak benzeri teklifin gelmesi sürpriz kaçınan.

EZELİ RAKİPLER PAYI SATIN ALABİLİR

Fenerbahçe ile Gençlerbirliği arasındaki anlaşmada bir sınırlama bulunmuyor. Bu nedenle ezeli rakipler Galatasaray , Beşiktaş ve Trabzonspor da dahil gelmek amacıyla Türkiye’den herhangi bir takım üstelik Ardıl Güler’in ahir satışından olacak yüzdelik 20’lik payı Ankara ekibinden satın alabilir. 17 yaşındaki felek, Alman devleri Bayern Münih ve Dortmund, İngiliz ekipleri Manchester City ve Arsenal ile İspanya’dan Barcelona vasıtasıyla yakından strateji ediliyor.Share: