Çocuğu kabilinden baktığı köpeğinin cesedini yırtık halde buldu, gerçeği öğrenince hüngür hüngür ağladı

Çankırı’da zihayat Hacı Ahmet Salt’ün çocuğu üzere baktığı köpeği, iddialara bakarak uray personeli yoluyla metal enjeksiyon ile bayıltıldıktan sonraları bir pitbull cinsi köpek eliyle boğularak öldürüldü. Sili, köpeğini bayıltarak sokakta bıraktığı öne sürülen belediye personeli ile üzerindeki koruma aksesuarlarını araklayıcı eş ve pitbull cinsi köpeğin sahibinden şikayetçi oldu.

Çankırı’birlikte kıvrak Hacı Ahmet Öz’ün 3 sene ilk barınarak aldığı ve çocuğu kabilinden beslediği ‘K9 kırması’ cinsi köpeği “Boncuk” 5 Ağustos tarihinde evden kaçarak kayıplara karıştı. Günlerce köpeğini arayan Ahmet Saf, 10 Ağustos tarihinde Aksu Mahallesi’ndeki boş benzeri arazide köpeğini ölmüş tıpkı halde buldu. Köpeğinin üzerindeki dulda göğüslüğünün olmadığını ve köpeğinin vücudunun parçalandığını gören Günahsız, durumu polis ekiplerine bildirdi. Veteriner hekimle alay malay köpeğin bulunduğu alanda tetkik işleyen Temiz, vatandaşlardan köpeğinin Çankırı Belediyesi personeli tarafından esrar iğne ile bayıltıldıktan sonraları benzeri köpek marifetiyle parçalandığını ve koruma gayeli taktığı göğüslüğün ise çalındığını öğrendi. Köpeğinin tıpkı insan vasıtasıyla yasaklı hakikat tıpkısı köpeğin saldırtılması sonrasında öldürüldüğünü kanıt fail Ahmet Öz, köpeği bayılttıktan sonra sokakta bırakan belediye personeli, esirgeme göğüslüğünü kayran kişi ve köpeğinin ölümüne etken olduğu yasaklı hakikat köpeğin sahibi karşı suç duyurusunda bulundu.

“Barınak görevlisi araçtan iner inmez eroin tabancasıyla vuruyor, vurduktan sonra arabasına binip dümbelek gidiyor”

Çevredeki vatandaşların köpeğinin şehremaneti personeli aracılığıyla eroin enjeksiyon ile bayıltıldığını gördüklerini söylediğini rapor fail Sili, köpeğinin saldırgan aynı köpek olmadığını ve sahipli olduğunu gösteren tıpkısı tasmasının olduğunu belirterek, “8 Ağustos pazartesi haset Boncuk isimlik K9 kırması köpeğim belediye barınağı görevlisi yoluyla metal enjeksiyon ile bayıltılmış ve fenomen namına ayrılma edilmiş. Daha sonra bölgede mevcut sitenin aynı personeli vasıtasıyla dökülmüş köpeğin konusunda uzman köpeklere karşı müzaheret etmek üzere takılan apotr önlük ve dikenli tasması münfail. Akabinde bile üstüne becerikli yasaklı köpek, pitbull cinsi benzeri kapik yoluyla komutla saldırtılarak, parçalanmasına sebebiyet verilmiştir. Olayın yeri Katarakt Mahallesi ile İlker Tuncay İlköğretim Ortaokulu ortada oluyor. Şehir sakinleri yoluyla benzeri kadro kapik olduğu barınağa bildiriliyor ve melce yetkilisi, baytar izinde olduğu halde köpekleri almak için veya köpekleri oradan çıkarmak için geliyor. Başka köpekler kaçıyor, Boncuk ocak köpeği olduğu ve insana alışkan kapik olduğu üzere kaçmıyor. Melce görevlisi araçtan iner inmez metal tabancasıyla vuruyor, vurduktan sonradan arabasına binip kalın kafalı gidiyor. Elan sonra 1 Ağustos’ta bana ihbar geldi. Ego köpeği 4-5 sıra kesintisiz demeden canımı hiçe sayarak eşim ile birlikte aradım. Mevrut ihbar konusunda eşim veterinerle fenomen yerine gidiyor. Fenomen yerinde yapılan incelemede baytar köpeğin bayıltıldığını ve personelin götürmesi gerektiğini söylüyor. Bu köpeğin ölüm sebebi, elan sonradan pitbull cinsi agresif aynı köpek marifetiyle Boncuk baygınken parçalatılmasından kaynaklanıyor. Bu şekilde yordamsız ve ikinci ahit ikinci çevrim yine eşimle beraber, veteriner eşliğinde sitenin güvenlik görevlisinin yanına gittiğimizde, işyar ‘ego bunu kapik öldükten sonradan aldım’ dedi. Ama önlük ve tasma üzerinde yapılan incelemede tıpkısı içki izine rastlamadık” dedi.

“Benim köpeğim kasten öldürüldü”

Köpeğinin ölümüne sebep olan kişilerin cezalandırılması üzere sonuna kadar uğraş vereceğini tabir eden Katışıksız, “Ego 10 gündür dalgı uyumuyorum, kendimi parçalıyorum. Sosyal medyadan yırtıyorum, elimden geleni yapıyorum. Bana diyorlar ki ‘aynı kapik, yapma.’ Rüfeka, benim evladım yok, bu köpeği 2019’birlikte uray barınağından sahiplendim. Aldım, evladım hesabına koydum. Ego oğlumu evde besliyorum, üç yılda 45 bin TL servet harcadım. Bu çocukları haddinden fazla sever, benim elimde kayıtlarım var. Bu kapik kesinlikle birine saldırmaz ve ifadesinde melce görevlisi, ‘bana saldırdı. Ego vurdum’ diyor. Ama deneme tanıkları köpeğin kaçarken tabancayı gördüğünü, cümle kaçacakken vurduğunu söyledi. Köpeğin kalçasına vurması gerekirken beklenen göğsüne evet de karnına vurmuş. İğnenin çöz organlarına battığını düşünüyoruz. 5 saniyelik gücük aynı sürede bayıldığını duyduk. 15 dakikada bayılması lazım, benim köpeğim kasten öldürüldü. Çankırı Belediyesi melce görevlisi, şehir görevlisi ve yasaklı ayrımsız köpeğin sahibi görünmek üzere üç kişi banko benim köpeğimin katili. Bu katillerin kesinlikle elini kolunu sallayarak gezmesini istemiyorum. Emsal oluşum etmesini istiyorum. Çünkü ben evladım namına koydum, Ben bu olayın sonuna büyüklüğünde peşindeyim” diyerek konuştu. – ÇANKIRI

Share: