“Ben Nazım Müzikali” Harp Okulu Açıkhava Tiyatrosu’nda perde açıyor

Yır Hikmet’in hayatını anlatan biyografik müzikal “Ego Şiir”, dünya prömiyerini 20 Ilkgüz Salı akşamı Harp Okulu Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirecek.

Zülfü Livaneli şarkılarıyla, Mehmet Balkan rejisi ve koreografisiyle, Rengim Gökmen çalgı direktörlüğü ve şefliğinde sahneye konan “Ben Manzume” müzikalinin başrolünü ise Açık Deniz Hepileri üstleniyor. Hepileri’ye dansçılar, solistler, senfoni ve rock orkestralardan oluşan kısaca 100 nefis ayrımsız ekibin haremlik ettiği müzikalin önce temsili, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla bölüt degaje yerine gerçekleştirilecek. “Ego Manzume” prömiyerinin ücretsiz davetiyeleri, 13 Eylül tarihinden itibaren Insiyak İstanbul uygulaması üzerinden gerçekleştirme edilebilecek.

Sanatseverleri, Manzume Bilgi’in hayatına ve aşklarına şahitlik etmeye çağıran “Ego Yır” müzikali, Duende Küresel prodüksiyonu yerine sahneye konuyor. “Ben Şiir”, acun standartlarında aynı hikaye anlatıcılığıyla Türkiye’ye eskimemiş aynı müzikal anlayışı getirme hedefiyle yola çıkıyor.

LİVANELİ’NİN BÜTÜN DÜNYADA YORUMLANMIŞ ŞARKILARINDAN OLUŞUYOR

“Ben Koşuk” müzikali, 1970’ten bu yana Yır Bilgi şiirlerini besteleyen usta sanatkâr Zülfü Livaneli’nin umum dünyada yorumlanmış şarkılarından oluşuyor. Çalgı Aleti direktörlüğünü ve 40 yabanlık Symphonista Orkestrası’nın şefliğini Rengim Gökmen’in üstlendiği müzikalin rejisi ve koreografisi Mehmet Balkan’ın, metinleri Tatlıca Aktemur’un, saz düzenlemeleri ise Tolga Taviş’in imzasını taşıyor.

Şiir Vukuf’e hanay veren Engin Hepileri’ye sahnede Vera rolünde İlke Kodal, Piraye rolünde Bahir Yiğit ve Vazıh rolünde Petek Çetintemel haremlik ediyor. RockA grubu ve solistler Büyüklük Yol Yıldırım (soprano), Sibel Gürsoy (sesli), Zeynep Halvaşi (mezzo soprano), Petra Nachtmanova (sesli harf, bağlama), Serkan Taylan (tenor), Mehmet Yılmayan (bas bariton) ve Teyfik Rodos’un (bas) sesleriyle mozaik tıpkı hikâye oluşturdukları gösteride Duende Global Modern Dans Topluluğu ise büyüleyici danslarıyla vadi alıyor. “Ego Koşuk” müzikalinde Koşuk Bilgelik rolünü Açık Deniz Hepileri ve Melik Özgömeç dönüşümlü kendisine üstleniyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla önce temsilini halka belirtik olarak gerçekleştirecek iki perdelik “Ego Şiir” müzikalinin ücretsiz davetiyeleri, Içgüdü İstanbul uygulaması üzerinden 13 Ilkgüz Salı gününden itibaren temin edilebilecek.

Share: