Haber-Sen Üyeleri, PTT’deki Sürgünlere Karşı İstanbul ve Batman’dan Ankara’ya Yürüyecek

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) merbut Selen-Sen, Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) yönetiminin sendika üyelerini sürdüğü ve hukuksuz uygulamalarda bulunduğu gerekçesiyle ferda Ankara’ya tutum başlatacak. Ayrımsız grup İstanbul’dan, ayrıksı grup ise Batman’dan Ankara’ya yürüyecek.

PTT’birlikte çalışan Bilgelik-Sen üyelerine müteveccih sürgün ve tartı iddiaları zımnında sendika, erte Batman’dan ve İstanbul’dan Ankara’ya yürüyecek.

İstanbul’daki yol, PTT Sirkeci Şubesi önünden basın açıklamasıyla başlayacak. Reviş, elan sonraları Kadıköy’deki PTT binası önünde bile yapılacak açıklamanın peşi sıra, ikinci günde Kütahya ve Eskişehir’üstelik yapılacak açıklamalarla bitmeme edecek.

Batman’da basın açıklamasıyla başlayacak yol ise Diyarbakır’daki ve Şanlıurfa’daki basın açıklamalarıyla sürecek. İkinci günde dahi Mersin’dahi ve Adana’da izah yapacak olan sendika üyeleri, üçüncü günde Ankara’da eş basın açıklaması yapacak.

“İŞ BARIŞINI SAĞLAYIN” ÇAĞRISI

PTT Umumi Müdürlüğü önünde cuma günü yapılacak matbuat açıklamasıyla sonlandırılacak yürüyüş öncesinde sendika üyeleri, PTT yönetimine seslenerek, “Hukuksuz kararlarınızdan vazgeçin. Becerikli ve üyelerimizin sürgünlerini durdurun. İş barışını sağlayın” çağrısı yaptı.

Share: