Babasına attığı sonuç kanı “Taharri, istifsar” olan 23 yaşındaki gencin donmuş bedeni bulundu

Esbak sabah 08.20 sıralarında Nişan ilçesi Çamlıbel Mahallesi 4939 Çıkmaz yakınındaki zeytinlik alanda yaşanan elem olayda; sabah işe müracaat etmek için kestirme kere kullanan benzeri yurttaş, zeytinlik alanda bire bir kişinin gelişmemiş yattığını ayırt etti. Durumun 112 Acil Davet Merkezine bildirilmesinin arkası sıra olay adına afiyet ekipleri ve polis atıf edildi. Belirtilen adrese mevrut afiyet ekipleri, yerli yatan kişinin hayatını kaybettiğini tayin etti. Bölgeye asayiş şeridi çeken polis güçleri, yaptığı incelemede cesedin Yusuf Arslan Karasağız’a (23) ilgilendiren olduğunu tayin etti.

10-15 AKTARILMA ILK ÖLMÜŞ

Karasağız’ın ceplerinden eroin husus çıktığı öğrenilirken, gencin tahminî 10 ila 15 dönüş önce öldüğü değerlendirildi. Karasağız’ın cenazesi, müddeiumumilik ve görüngü yeri ekiplerinin çalışmasının arkası sıra kesin ölüm nedeni belirlenmek üzere Antalya Adli Tababet Kurumu morguna kaldırıldı.

“BİR VASEKTOMI SIKINTILAR YAŞADIK VE EVDEN AYRILDI”

Oğlunun cenazesini konfirmasyon almaya mevrut yanık ata Dursun Karasağız, açıklamalarda bulundu. Adli Tıp raporundaki ahiret yolculuğu nedenine bakarak, vacip kanuni müracaatları yapacaklarını aktaran Karasağız, elan önceki oğlunun esrar özellik kullandığını ancak tedavi ettirdiklerini söyledi. Karasağız, “Oğlum AMATEM’üstelik tedavi gördü. 3 ay ilk Manisa’üstelik hastaneye yatırdım. Hastaneden çıktıktan sonradan memleketim Erzincan’a götürdüm. 2,5 ay orada kaldık. Buraya geldiğinde evde bire bir topluluk sıkıntılar yaşadık ve evden gitti. Daha sonraları da zaten bili alamadım. Tenkil kararı dalavere. Ağabeyle aynı bando sıkıntılar yaşadığı üzere daha önceki de evden gittiği olmuştu. Aradığımda telefonlara bakmıyordu, evet de telefonunu kapatıyordu. en üst yazdığı mesajı ‘Beni aynı henüz arama sorma’ olmuştu” dedi.

“BUNA ETKEN OLANLARDAN HESAP SORACAĞIM”

Metal maddeye haddinden fazla mahdut ulaşılabildiğini müstakbel süren Karasağız, ailelerin bu konuda çokça dikkatli olması gerektiğini vurgulayarak, “Ben canı yanan tıpkı babayım, başkalarının canı yanmasın. Burada mızrap yaşı sakıt. Buna acilen müdahale edilmesi gerekiyor. Yazık. Ben 23 yaşında oğlumu toprağa veriyorum. Buna faktör olanlardan hesap soracağım. Benim canım göynük. Fidan gibi evladımı ben bugün toprağa vereceğim. Ocaklarımıza elem düşmesin. Bu metal olayına temelli tıpkı hal bulunması gerekiyor. İnsanların 13-14 yaşındaki çocukları sönüyor. Efsus sorumluluk, bu çoluk çocuk hepimizin genci” ifadelerini kullandı.

Öte yandan gencin cenazesi, ailesi vasıtasıyla alınıp toprağa yayımlanmak amacıyla memleketi Erzincan’a götürüldü.Share: