IC Holding ve IC Vakfı hareket bölgesinde yaraların sarılmasına bindi oluyor

IC İbrahim Çeçen Yatırım Holding ve IC Vakfı, “asrın felaketi” yerine nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerin peşi sıra bölgeye arkalama göndermeye bitmeme ediyor.

IC Vakfından yapılan açıklamaya bakarak, IC Holding kadro şirketleri ve IC Vakfı, Kahramanmaraş merkezli depremlerin peşi sıra harekete geçti.

Grubun ast yüklenici firmaları da karışma oluşmak üzere 6 bin 844 şahsiyet ehlivukuf kontrol kurtarma ekibi, 281 iş makinesiyle 748 kişinin enkazdan çıkarılmasına destek oldu.

Holding, 1200 kişinin konaklayacağı ve günce 5 bin kişiye aşındırmak çıkarabilecek dirim alanını İskenderun’birlikte hizmete sokacak.

Mangır ve ana ortaklık antrparantez Mersin Büyükeceli’birlikte kuruluma hazır olan ihdas dinlenme kampı ile 20 bine yakın vatandaşın barınma ihtiyacını karşılayacak.

Arama istirdat ekiplerinin yanında bölgede kurulan 7 yunak yemek ünitesiyle hizmet veren IC Kol eliyle, toplamda 8 tır battaniye, ısıtıcı, eldiven, tıbbi ve sağlıklı malzemeler ile muhtelif besin ürünleri bölgeye gönderildi.

IC Ana Ortaklık çatısı altında düzlük düz Antalya bölgesindeki oteller de depremzede vatandaşların kullanımına açıldı.

Destek faaliyetleri, İçişleri Bakanlığı, AFAD Başkanlığı ve ilişkin kurumların koordinasyonunda yürütülüyor.

Share: