Kahta’da arabulucuyla binlerce anlaşmazlık dosyası çözüme kavuştu

AK Fırka Malatya Saylav Melik Kahtalı, Başsavcı Sarban’ı ziyarette yaptığı konuşmada, “Arabulucuk sistemi sebebiyle ihtimal de binlerce dosya mahkemeye gelmeden çözüldü” dedi.

YANLIŞSIZ Öğür Malatya Milletvekili Melik Kahtalı, Battalgazi Şehremini Osman Güder, İl Başkan Yardımcısı Namık Gören, Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ve partililerle ile alay malay Yeni Adli Yıl açılışı dolayısıyla Malatya Cumhuriyet Altını Başsavcısı Muhammet Savran’ı musahabe etti.

Yıpranmamış Adli Sene’da fariza yapacak olan hakim, müddeiumumi, avukatlar ve adliye çalışanlarına başarılar dileyen Kahtalı, eskimemiş dönemin uz olmasını murat etti. Kahtalı, doğruluk mekanizmasının elan işlevsel ve artağan çalışması amacıyla kebir çalışmalara imza attıklarını dile getirerek “Tabii kim doğruluk herkese geçişsiz ve 84 milyon vatandaşımızın herhangi bir birinin hakkını arayacağı mecra burası. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde biz de doğruluk mekanizmasının elan hızlı ve henüz verimli ayrımsız şekilde çalışması üzere önemli tensikat yaptık. Bunlardan yer önemlisi arabuluculuk sistemiydi. Kuşkusuz bu dizge sayesinde ihtimal de binlerce dosya mahkemeye gelmeden çözüldü. Yine bunun yanında Cumhurbaşkanımız serencam zamanda yüce bir karara henüz imza attı. Buna bakarak 2 bin liranın altında olan ululuk alacakları silindi. Bu 5 milyon vatandaşımızı içeriyor. Vatandaşlarımıza filinta iyi olsun. Sonunda hem mahkemelerimizin yükü hafifletilecek hem bile vatandaşımız tıpkı nebze dahi olsa rahatlayacak” şeklinde konuştu.

Başsavcı Deveci ise Malatya’da 4 yıldır fariza yaptığını hatırlatarak, “Buraya geldiğimiz müddet içerisinden bu zamana büyüklüğünde Malatya’mıza en domuzuna şekilde hizmet sağlamaya çalışıyoruz” diye niteleyerek konuştu. – MALATYA

Share: