Yunusemreli hentbolcular sezonu açıyor

Yeni sezonda Manisa’yı 2. Kütle Erkekler El Topu Ligi’nde piyes edecek olan Yunusemre Belediyespor El Topu Ayvaz A Takımı, 2022-2023 sezonu üzere hazırlıklarına önümüzdeki haftadan itibaren başlayacak.

Geçen sezon bölgesel ligde bahtiyar sona ulaşarak 2. kütle vizesini almayı başaran Yunusemre Belediyespor Eş El Topu Takımı, önümüzdeki hafta kullanılmamış mevsim çalışmalarına başlayacak. Kulüp Umumi Koordinatörü Güliz Onater, ustalık gök bilimi ve sporcularla müzakere toplantısında benzeri araya geldi. Çok Amaçlı Spor Salonu’nda yapılan toplantıda yeni sezonun adamakıllı olmasını dileyen Onater, “Çalım duyduğumuz takımımızın tribünleri coşturup Manisa’mıza hentbolu sevdireceğine inanıyoruz. Bakir sezonun centilmence geçmesini diler, şehrimize, kulübümüze ve hentbol camiasına yalabık olmasını murat ederim” dedi.

Antrenör Vedat Öcal dahi güzeşte zaman lehçe ligde elde ettikleri başarıyı 2. ligde dahi bitmeme ettirmeyi planladıklarını belirterek, “Ligimizin teşrinievvel ayında başlatılması bekleniyor. Elan dokuz canlı bire bir yığın olacak. Bu haftadan itibaren lige hazır temizlemek amacıyla pinti benzeri mücahede temposuna gireceğiz. Potansiyeli olan, karakterli, taze ve enerjik ayrımsız oyuncu grubumuz var. Hedefimiz enfrastrüktür ağırlıklı bulunan takıma birkaç eskimemiş arkadaşımızı dahi dahil ederek Manisa’yı genişlik mebzul şekilde anlatmak. Bizlere bu yolda bindi olan Yunusemre Uray Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi’ye, Manisa Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürümüz Yunus Öztürk’e ve Kulüp Başkanımız Arif Alkan’a teşekkürname ediyoruz” diye konuştu. – MANİSA

Share: