Serencam zaman haberleri! Parası için öldürülmüştü, sanıklar boşaltma edildi

Parası üzere öldürülmüştü, sanıklar tahliye edildi

Yaşlı adamın ellerinin ve ağzının bantlanarak öldürülmesine ait tutuklanan 4 sanık tahliye edildi

KOCAELİ – Kocaeli’de 85 yaşındaki buğulu adamın arakçılık için evine giren şahıslar tarafından öldürülmesine ilgili tutuklanan sanıkların yargılanmalarına devam edildi. Murafaa heyeti, tutuklu mevcut 5 sanıktan birinin mevkufiyet halinin devamına, diğerlerinin ise adli arama amacıyla tahliye edilmesine değişmeyen verdi.

Olay, 16 Nisan 2021 tarihinde Rahmiye Mahallesi Hamamlı Sokak’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak, Şaban Topal, evinde biricik başında dinamik 85 yaşındaki babası Halil İbrahim Topal’ın yanına gitti. Habbe kapısını açınca babasını elleri bantla bağlı ve kanlar içinde yerde gören Şaban Topal, durumu 112 Ivedi Çağrı Merkezine bildirdi. İhbar üzerine olay adına gelen afiyet ekiplerince yapılan incelemede, ayağından silahla vurulan Topal’ın hayatını kaybettiği tayin edildi.

Polis ekiplerinin yaptığı say neticesinde Halil İbrahim Topal’ın öldürülmesi olayına müdahil şüphelilerin Nurettin S. (57), Özgür M. (35), İsa A. (35), Burak Y. (28), Ahmet M.T. (60), Mehmet B. ve Nuh A. olduğu belirleme edildi. Kocaeli merkezli İstanbul ve Karabük’te eş zamanlı düzenlenen operasyonda 6 bed gözaltına alınırken, firari Nuh A. ise yakalanamadı. Gözaltına alınan şüpheliler ifadelerinde, buğulanmış adamın 2 milyon TL’sinin olduğunu ve bunu almak amacıyla İstanbul’dan korsan taksiyle Kocaeli’ye gelerek eve girdiklerini söyledi. İfadelerinin ardından sanıklar cezaevine gönderildi.

“Bu olayı Nuh’a Ahmet yaptırdı”

Sanıkların Kocaeli 5. Tehlikeli Ukubet Mahkemesi’nde yargılanmalarına bitmeme etti. Murafaa salonunda öldürülen Halil İbrahim Topal’ın kızı, önce oturum tahliye edilen tutuklanmadan maznun Ahmet M.T., mevkuf sanıklar ve yan avukatları amade bulundu. Savunma işleyen Mutlak M., “Yaşanan fenomen cihetiyle ümitsiz ve pişmanım. Cezaevinde kaldığım sürede babamı kaybettim. Karşı tarafın duygularını anlıyorum ve onlardan defo diliyorum. Ben görüngü tarihinden 15 periyot öncesine büyüklüğünde Nuh’un evinde kaldım. Bu olayı Nuh’a Ahmet yaptırdı. Benim telefonumda Nuh’un Ahmet’le yaptıkları istişare ve curcunalı kayıtları vardır. Bunlar araştırılınca elhak benim sesim olmadığı ortaya çıkacaktır” dedi.

“Bu olayı ortaya çıkaran benim”

Korsan taksicilik eden sanık Mehmet B., “Bu olayı ortaya çıkaran benim. Ortalığı ayağa kaldıran da benim ancak 18 aydır cezaevinde yatıyorum. Filhakika sizin tarafınızdayım. Kızımın düğününe gidemedim. Oğlum bu süre ortamında okulu bıraktı. suçsuzum, tahliye ve beraatimi istiyorum” diyerek konuştu.

4 can boşaltma edildi

Diğer sanıklar da suçsuz olduklarını söyleyerek tahliye ve beraatlerini istedi. Murafaa heyeti, Hür M.’nin alıkonulma halinin devamına, sair sanıkların adli taharri şartıyla boşaltma edilmelerine karar vererek duruşmayı erteledi.

Share: