İstanbul’da 43 suçtan aranan firari mahkûm yakalandı

İstanbul’da, hep 43 suçtan için 48 sene 2 kamer 16 dönme mukannen hapis cezası mevcut firari hükümlü yakalanarak tutuklandı.

İstanbul Itimat Müdürlüğü görevlilerince yapılan mücahede kapsamında bir nice suçtan üzerine aranma kaydı bulunduğu öğrenilen T.P’nin Silivri Mimar Sinan Mahallesi’nde bir adreste olduğu bilgisi alındı.

Gece saatlerinde adrese düzenlenen operasyonda berbat yakalandı. Adreste yapılan aramalarda başkası namına aranje¸ güdücü¨ belgesi, acemi denizci belgesi ile telsiz operatörü yeterlilik belgesi ele geçirildi.

Yapılan teferruatlı araştırmada şüphelinin 28 “dolandırıcılık”, 1 “hükümlü veya tutuklunun kaçması”, 14 “kişinin kendisini kamu personeli veya banka sigorta emniyet kurumlarının çalışanı olarak tanıtması yahut bu kurumlarla ilişkili olduğunu söylemesi suretiyle dolandırıcılık” kalkmak amacıyla hep 43 suçtan aranmasının bulunduğu belirlendi.

T.P’nin hakkında arandığı suçlarla ilgili mecmu 48 yıl 2 kamer 16 çağ mukannen mahbes ile 195 bin 260 teklik mülk cezasının olduğu tespit edildi.

Emniyetteki işlemlerinin peşi sıra adliyeye gönderme edilen hükümlü, tutuklandı.

Share: