Eşini boğarak öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası

Eşini boğarak öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet mapus cezası

İSTANBUL – Fatih’te eşini yaşadığı apartmanın bodrum katında boğarak öldürdüğü sav edilen tutuklu sanık Mahmut Gürler, yargılandığı davada ağırlaştırılmış müebbet dam cezasına çarptırıldı.

Fatih’te evli olduğu 2 yavru annesi Ferişte Gürler’i yaşadıkları binanın metruk eski ayrımsız bodrum katında boğarak öldürdüğü iddia edilen mevkuf sanık Mahmut Gürler’in yargılandığı dava karara bağlandı. İstanbul 40. Alçak Ceza Mahkemesi’nde tanıdık duruşmada, tutuklu maznun Mahmut Gürler ve tarafların avukatları amade bulundu. Mahkemeye öldürülmüş Ferişte Gürler’in sızlanan ailesi birlikte katıldı. Duruşmada maktul Ferişte Gürler’in ailesi ve avukatları, sanığın yer ağır sıklet şekilde cezalandırılmasını rica etti. Duruşmada maznun avukatı ise, “Müvekkilimin cinayeti işlediğine dayalı dosyada bir tane ayrımsız delil varsa tamam cezalandırın ama dosyada müvekkilimin üstüne atılmış suçu işlediğine dayalı konkre tıpkısı beyyine bulunmayan, müvekkilin tahliyesini istek ediyorum” şeklinde konuştu. Mahkemede serencam sözü sorulan sanık Gürler, “Adalet istiyorum” ifadesini kullandı.

Ağırlaştırılmış müebbet delik cezasına çarptırıldı

Savunmaların ve beyanların ardından kararını açıklayan duruşma heyeti, maznun Mahmut Gürler’i ‘eşe karşı düşünülerek öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet mapushane cezasına çarptırdı. Olaydan sonradan sanığın herhangi bir nedamet belirtisi göstermediğini tamlayan heyet, cezada her iskonto da uygulamayarak sanığın tutukluluk halinin devamına hükmetti.

İddianameden

İstanbul Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 10 Gücük Ay 2021’dahi kaknem Mahmut Gürler’in iş durumunda olduğu mesafelik patronuna bilgelik vererek gelişim yerini infirak ettiği ve eşi Melek Gürler’in yaşadığı eve giderek kendisini boğarak öldürdüğü anlatıldı. Hazırlanan iddianamede, kaka Mahmut Gürler’in tıpkı yapı şirketinde işçi yerine çalıştığı, mufassal süredir iktisadi kaynaklı geçim sıkıntısı içerisinde olduğu, çevresindekilerden sıklıkla takanak aldığı, bunları vaktiyle ödemediği ve daha öncesinde eşi olan öldürülmüş ile parasal mesail cihetiyle birçok posta tartıştığı aktarıldı.

Şüphelinin fenomen sonrası maktulün yüzüklerini bozdurmak için kuyumcuya gittiğinin ve kıyafetlerini değiştirdiğinin da kaydedildiği iddianamede, keleş Mahmut Gürler’in ‘eşe karşı isteyerek öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet kodes cezasıyla cezalandırılması irade edildi.

Share: