Milletvekiliyle tartışma mı yaşadı? Emniyetten intihar fail polis güçleri memuruyla ilişkin izah geldi

Geri tün saat 21.30 sıralarında Beyoğlu İstiklal Caddesi üzerinde mevcut Hükümet Konağı’nda işyar polis memuru Enver Gökdemir, yapı girişindeki öğün kulübesinde beylik silahıyla kendini vurdu. Arkadaşlarını yerde gören özge polis memurları durumu esenlik ekiplerine bildirdi. Olay hesabına mevrut esenlik ekipleri, önceki müdahalenin peşi sıra gaileli polis güçleri memurunu ambulansla Taksim Yetişek ve Araştırma Hastanesine götürdü. Otama altına alınan Gökdemir, yapılan tamlık müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

EMNİYET’TEN İDDİALARLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), polis güçleri memuru Yunus Emre Örs’ün ölümünün münasebetsiz olduğu iddialarıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, Kadirli İlçe Güvenlik Müdürlüğü Polis Güçleri Merkezi Amirliğinde görevli bire bir polis güçleri memurunun, 16 Haziran’da, orta malı tabancasını düzentileme arkadaşlarına doğrultarak doldur-boşalt yaptığı, çevresine kötülük verebileceği ihtimali konusunda silahının sahabet altına alındığı ve psikoloğa gönderme edildiği kaydedildi.

“DOKTOR RAPORUNUN BİTİŞİNİN ARDINDAN GÖREVE YENİDEN BAŞLADI”

“Anksiyete hınç arama bozukluğu faal psikopatoloji” tanısı konularak tedavisine başlanan personelin, Kadirli ilçesinden, tedavisine daha bayındır şekilde bitmeme edebileceği Hasanbeyli ilçesine atamasının yapıldığı aktarıldı. Polis Güçleri memuru Yunus Emre Örs’ün, 21 Eylül’de, kendisine sunulan psikiyatri ilaçlarını dozajının üzerinde kullanması konusunda zehirlenerek hastaneye kaldırıldığı dökme açıklamada, Örs’ün, doktor raporunun bitişinin peşi sıra Polis Güçleri Merkezi Amirliğinde görevine yeniden başladığı anlatıldı.

“MİLLETVEKİLİ YAHUT YAKINLARI İLE HERHANGİ BİR ÜLKÜ YAŞAMAMIŞTIR”

Açıklamada, şunlar kaydedildi; “Polis Güçleri memurumuz, 3 Ekim saat 08.45’te, kulaklığını ahzetmek bahanesiyle polis güçleri memuru H.K.’dan aracının anahtarını istemiş, daha sonradan aracın torpidosunda kâin H.K.’nın konusunda zimmetli doğrusu demirbaş tabancası ile hayatına akıbet vermiştir. Personelimiz, gâh matbuat yapıt organlarında sav edildiği gibi görevi sırasında, benzeri milletvekili veya yakınları ile temas sorun yaşamamıştır. Hepimizi derinden üzen intihar ile ait adli ve yönetimsel soruşturma devam etmektedir. Bu mahsustan dalavere ve teşkilatımızı garaz düzlük haberlerin akıbet bulmayacağını biliyoruz. Suç ve suçlularla savaşım fail teşkilatımız yalan ve yalancılarla üstelik savaşım etmeye devam edecektir.”

Share: