Selin yaraları sarılıyor

Nevşehir’bile geçtiğimiz aylarda yaşanan hâkim felaketi nedeniyle uymazlık gören kere, içmece suyu hattı, lağım döşemi ve köprüler onarılıyor.

Acıgöl ilçesine tutkun Tepeköy’birlikte selden kötülük gören köprü İl Hususi İdaresi aracılığıyla yenileniyor. Selden uymazlık gören Tepeköy’üstelik inceleme işleyen Nevşehir İl Özel İdaresi Umumi Sekreteri Kamil Duru yaptığı açıklamada; “Geçtiğimiz aylarda yaşanan sel felaketi nedeniyle zarar gören bölgelerde çalışmalarınız bitmeme ediyor. Hele beis gören içme suyu, yol ve kanalizasyonların tamir çalışmalarımıza öncelik verdik. Acıgöl bölgesine yaşanan selden ekolojik ortam Tepeköy’dahi mevcut bire bir köprü birlikte kötülük görmüştü. Bu köprüyü bile tutmak üzereyiz” şeklinde konuştu.

Tepeköy Muhtarı Koçak Kartalmış bile yaptığı açıklamada; “Geçtiğimiz aylarda diyar genelinde yağıştan Tepeköy kendisine bizde etkilendik. Oluşan hâkim köyümüzün içerisinde bir nice noktada akarsu kanalizasyon ve yollarda bozulmalara hastalık olmuştu. Devletimizin yanımızda olduğunu bu kısa zamanda yapılan icraat bana benzeri kez gördük” dedi. – NEVŞEHİR

Share: