Enerya Kapadokyagaz, Nevşehir’de 2 kullanılmamış ilçeye gaz getiriyor

Enerya Kapadokyagaz, Nevşehir’üstelik Acıgöl ve Hacıbektaş ilçelerine gaz götürecek.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Enerya Kapadokyagaz, bölgede yaptığı yatırımlarla alay malay tahminî 85 bin haneye bakım vermeye devam ediyor.

Hali el altında Nevşehir’in 7 ilçesinden 4’üne gaz arzı sağlayan şeriklik, 6 bin 38 nüfuslu Acıgöl ve 5 bin 264 nüfuslu Hacıbektaş ilçelerine de doğal gaz hizmeti götürmeye hazırlanıyor.

Şirket, Acıgöl ve Hacıbektaş Belediyelerinin almış olduğu divan kararlarına istinaden Enerji Piyasası Düzenleme Kurumuna lisans teşmil başvurusunda bulunacak. Lüzumlu izinlerin alınmasının peşi sıra gaz enfrastrüktür çalışmaları başlayacak ve sene sonuna büyüklüğünde bahis konusu ilçelere gaz arzı sağlanacak.

Toplamda 570 kilometre doğal gaz hattı ile 60 mahallede kestirmece 83 bin 700 aboneye hizmet sağlayıcı Enerya, bu yıl ilde 51 kilometre kullanılmamış doğal gaz şebekesi oluşturarak 10 kullanılmamış mahalleye henüz doğal gaz ulaştırmayı hedefliyor.

Açıklamada görüşlerine düz verilen Enerya Kapadokyagaz Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Özaltın, “Enerya Kapadokyagaz namına saf ve kazançlı bire bir enerji olan doğal gazın kullanımının yaygınlaşmasını amaçlıyoruz. Bu paralelde çalışmalarımıza sürat kesmeden bitmeme etmekteyiz. Acıgöl ve Hacıbektaş ilçelerine doğal gaz arzının 2022 yılında sağlanması üstüne bu iki ilçeyi de gaz dağıtım lisansımızın kapsamına alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Enerya Enerji’nin 10 ilde 1 milyon 700 binden fazla aboneye gaz hizmeti götürdüğünün altını çizen Özaltın, “Doğal Gaz, umum dünyada temiz enerji yerine kabul edilirken alternatif yakıt türlerine bakarak aile ekonomisine balaban ölçüde yardım sağlıyor. Bozulmamış bir güç kaynağı olan gaz, düzlem ve yer kirliliğine bile kat açmıyor. Yıllık 4 bilyon metreküp doğal gaz hacmi ve 16 bin kilometreye vasıl şebekemiz ile abonelerimizi gaz ile buluşturmaya devam edeceğiz.” açıklamsında bulundu.

Share: