Ergani’de motorize polis güçleri timi göreve başladı

Ergani İlçe Güvenlik Müdürlüğü bünyesinde kurulan motorize polis timi göreve başladı.

İlçe Itimat Müdürlüğü bahçesinde motorize polis timinin göreve başlaması dolayısıyla planlı törene, Kaymakam ve Şehremini Ahmet Karaaslan ve İlçe Güvenlik Müdürü Mustafa İşlek katıldı.

Kaymakam Karaaslan, törende, kurulan polis güçleri timi ile ilçede meydana mevrut asayiş olaylarıyla henüz hızlı ve etkili savaş edileceğini belirterek, “İlçemizde teknolojik anlamda manşet kuvvetlerimiz elan hararetli donanıma topluluk oldu. Polis timine başarılar dilerim.” dedi.

İşlek de ilçede ev sokakların bulunduğunu, kâin araçlarla sıkı sokaklarda gerçekleşen suçların önlenmesinde güçlük yaşandığı aktararak, kişi ve gidiş geliş yoğunluğu üzere nedenlerin da olaylara engelleme edilmesinde gecikmelere amil olduğunu söyledi.

Bölge nüfusunun tehlikeli olması ve şehir planlamasından kaynaklı meydana gelen olaylara hızlı tıpkı şekilde engelleme edilebilmesi, suçun faillerini yakalamaya müteveccih çalışmaların yapılabilmesi, yanlışlık ve başı yerde ile henüz canlı tıpkısı şekilde mücadele edilebilmesi için Motosikletli Polis Güçleri Timleri Amirliğinin kurulduğunu aktaran İşlek, “Motorize Timlerimizin halkın duygusal ve para güvenliği açısından 24 saat hizmetlerinin başında olacaktır. Arkadaşlarımıza görevlerinde başarılar diliyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Share: