“Mücahede Hayatının Davos’u” ferda toplanacak

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) marifetiyle kamu, millî ve uluslararası işçi ve çalıştıran temsilcilerini aynı araya beyan etmek üzere düzenlenen ve “Himmet Hayatının Davos’u” namına nitelendirilen Ortak Paylaşım Forumu’nun dördüncüsü yarın yapılacak.

TİSK’ten yapılan kayıtlı açıklamaya bakarak, ulusal ve uluslararası iş hayatının dip dozaj temsilcilerinin katılımıyla İstanbul’da düzenlenecek forumun asıl teması, “Mesai Hayatının Sürdürülebilirliği” kendisine belirlendi.

Kamu, işçi ve işveren temsilcilerinin sürdürülebilir aynı iş hayatının anahtar noktalarını konuşacağı forumda, “koşa inkılap” ve “gelişim gücünün sürekliliği” odak noktaları dikçe ele alınacak.

Forumda, iklim krizine alın kuşkusuz ilaç alınması gerektiği, refahın nasıl adil paylaşılabileceği, koşa dönüşümün iş hayatına getireceği etkilerin nasıl yönetilebileceği ve “yeşil meslek”lere bugünden şüphesiz hazırlanabileceği konuları bile değerlendirilecek.

Sanayide sektörel boyutta sürdürülebilirliğe yaklaşım, yeşil dönüşümün sektörel etkileri ve bu kapsamda planlı bol uygulamaların inceleneceği forumda, bu kapsamda Türkiye namına atılması müstelzim adımlar konuşulacak.

“Yeşil dönüşüm” sürecinin zorlukları ve yaratacağı fırsatlar bile dal dozaj arsıulusal kurum ve amme temsilcilerinin forumda değerlendireceği konular arasında kayran alacak.

Forumda her sene ele alınan İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) konusu ise bu sene uygulayım bilimi odağında değerlendirilecek.

TİSK aracılığıyla ölçülü İSG’de teknoloji kullanımına müteveccih projelerin kovucuk altına alınacağı forumda, bu projelerde teşrikimesai içre cereyan edilen teknoloji ve amme paydaşları da yerini alacak.

Etkinlik, https://www.ortakpaylasimforumu.org adresinden etkili izleme edilebilecek.

Share: