AK Tümen Sözcüsü Ömer Çelik, Adana’da konuştu Açıklaması

DOĞRU Parti Genel Komutan Yardımcısı ve Tümen Sözcüsü Ömer Polat, “Biz diyoruz ki sefer haritamız nettir, Cumhur Reisi adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. AK Fırka’da ‘Yanımda mısınız, değil misiniz’ diyerek yoklama yok. AK Öğür dimdik ayakta. Türkiye’da, sahanın temas durumunda Cumhur Reisi’mızla posta yürümeye bitmeme ediyoruz.” dedi.

Polat, Yüreğir Firez Merkezi’nde planlı DOĞRU Fırka Adana İl Başkanlığı İl Konuşma Meclisi Toplantısı’nda, partisinin nazik aynı sülale olduğunu söyledi.

Siyasi hareketin DOĞRU Fırka Umumi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde dünya markası olduğunu dile getiren Çelik, yaptıkları işlerle alım duyduklarını belirtti.

Gençlik deyince akıllarına yorulmamanın, bilcümle engellerin üstüne cesaretle yürümenin ve hiçbir şeyden korkmamanın geldiğini anlatan Çelik, “Bu açıdan baktığımda, YANLIŞSIZ Tümen’nin yer genci Recep Tayyip Erdoğan’dır. Allah’ın izniyle, milletin desteğiyle tıpkı öğün daha önümüzdeki zaman Türkiye’nin başına çokça zihayat benzeri Cumhurbaşkanı, Recep Tayyip Erdoğan’ı getireceğiz. Türkiye’yi toyluk, gençlerin enerjisi, cesareti yönetmeye devam edecek.” diye niteleyerek konuştu.

“Herkesin sunu çokça ahbaplık etmek istediği önder Recep Tayyip Erdoğan’dır”

Dünyada enerjiden tahıl krizine büyüklüğünde bir nice konuda sorunlar yaşandığını tamlayan Polat, şöyle devam etti:

“Dünyanın birçok yerinde bu krizler karşısında birçok ülke hazırlıksızken Türkiye, hangi büyüklüğünde tedarikli olduğunu gösteriyor. Şu anda Şanghay Beşlisi’hangi üstelik Birleşmiş Milletlere de katıldığınızda arz kilit oyuncu Türkiye’dir. Herkesin en çok ahbaplık etmek istediği lider Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ukrayna dünya tahılının çok balaban tıpkı bölümünü üretiyor. Şayet bu tahıl dünyaya ulaştırılmasaydı muhtelif yerlerde bati açlık krizleri ortaya çıkacaktı. Cumhurbaşkanı’mızın inisiyatifiyle, Ukrayna tahılının dünyaya ulaştırılması için bu anlaşma sağlandı. Takiben demin Rus tahılının üstelik dünyaya ulaştırılması üzere türlü girişimler bitmeme ediyor. Biraz çevrim geçmiş Mürekkep Milletlerdeydik. Dünyada arz haddinden fazla görüşülmek istenen, fikirlerine sunu çok başvurulan liderin Cumhurbaşkanı’mız olduğu tıpkı kat henüz ortaya daha çok. Bütün bu tabela, bizim kendi siyasal hareketimiz açısından işlerimizi çok elan bereketli yapmamız, Türkiye’yi bazı çıkmazlara gelmek, gereksiz işlerle uğraştırmak isteyenlerin ayırmak istediklerine müsaade etmememiz gerektiğini gösteriyor.”

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Polat, şunları söyledi:

“Hemen Türkiye’da değil dünyada da görüşüne sunu çokça başvurulmak maksut, ortaya koyduğu diplomatik performans arz haddinden fazla ölçüm gören gönül Cumhur Reisi’mızken güzeşte karşımızdakilerin halini gösteren bire bir evolüsyon yaşandı. Altılı Ganyan masanın mensuplarından CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu, tuttu aynı mülahaza yayınladı. Kişi partililerine dedi ki ‘Sizleri istihbar etmek, idrak etmek istiyorum. Yanımda mısınız, değil misiniz?’ Ayrımsız siyasi parti umumi başkanının özlük fırka mensuplarına ‘Yanımda mısınız, değil misiniz’ diyerek etüt etmek zorunda kalması hangi nazik tıpkısı zaaftır, açmazdır. Aradan bu kadar antlaşma geçmiş hala bir siyasi partinin umumi başkanı ‘Yanımda mısınız, değil misiniz’ diye niteleyerek istifham soruyor. Onların bile seçme biri ilkokulda yoklama verir gibi ‘Yanındayız’ diyerek tweet atmaya başlıyor. Arkadaşlar bu tırnak, mendil kontrolü, yoklama verme işleri vaktiyle ilkokullarda vardı. O işlemler orada kaldı. Ayrımsız siyasal parti genel başkanı sokaklarda yürüdüğü devir insanların teveccühünü imtihan etmek, özlük siyasi partisinin mensuplarının ‘Benim yanımda mısınız, değil misiniz’ diyerek yoklamasını ahzetmek zorunda kalıyorsa bu memleket, yöntem ve güzel tıpkısı siyasal parti için acizliktir. Cumhurbaşkanı’mız ise Türkiye’nin sokaklarından, bölge ülkelerinin sokaklarına, oradan Central Park’a büyüklüğünde yürüdüğü devir nasıl bire bir ilgi gördüğüne hepiniz şahitsiniz.”

Polat, cumhuriyet tarihinin sunma iri sosyal ev projesinin açıklandığını anımsatarak, projeye başvuru sayısının yavaş yavaş arttığını söyledi.

-“Sonuna kadar Mavi Vatan’a ehil çıkacağız”

Cumhur Reisi Erdoğan’ın katılımıyla Abdülhamid Han Tetkik Gemisi’nin Mersin’den uğurlandığını hatırlatan Çelik, Doğu Akdeniz’de, Gökçe Vatan’dahi bilcümle gaz, petrol arama çalışmalarının büyük aynı başarıyla bitmeme ettiğini dile getirdi.

Bilcümle bunların DÜRÜST Öğür’nin ortaya koyduğu bakir Türkiye vizyonunun, Türkiye’yi kendi kazanımlarına kavuşturma iradesinin neticesi adına ortaya çıkan tıpkısı safiha olduğunu vurgulayan Çelik, şöyle devam etti:

“Bunlar önceki 50 senede münasebet gerçekleşmedi? Karşımızdakilerin bu kazanımlar amacıyla planı, projesi nedir? Onların yegâne ayrımsız planı ve projesi var, hep bu çalışmaların rafa kaldırılması. Cumhurbaşkanı’mız ‘Semavi Vatan’dan ivaz vermeyeceğiz’ dediği, Mavi Yurt’dan ödün vermemenin arkasına ruhlu tıpkı siyasal irade koyduğu ant zahir benzeri ses geliyordu Cumhuriyet Ahali Partisinden? ‘Semavi Vatan gitmek çok maksimalist aynı davranıştır. Başkalarının gözetiminde bizi saldırgan yerine gösterebilir.’ Hakeza aynı madde fakat Palikarya parlamentosunda söylenebilecek tıpkı sözdür. Bunu CHP saylav söylüyor. Sanki, ‘Semavi Vatan konusundaki tavizsizliğimiz bizi saldırgan duruma götürebilirmiş.’ Halbuki biz hangi diyoruz? Ne kimseye verecek tıpkı çakıl taşımız, ne Semavi Yurt’dan verecek bire bir katre suyumuz var. Sonuna kadar Gökçe Vatan’a sahip çıkacağız.”

-“El haritamız nettir, Cumhur Reisi adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır”

Çelik, “altılı masa”yı eleştirerek, “Evvel, altılı masada 66 pasaj gürültülü çıkıyor, bunların benzeri azaltılması, milletin anlayacağı ağıl getirilmesi lazım. Biz Cumhur İttifakı olarak ne diyoruz? Türkiye’nin büyümesi, güçlenmesi, hak ve menfaatlerinin korunması için var gücümüzle, gayretimizle çalışmaya devam edeceğiz. Tığ diyoruz kim defa haritamız nettir, Reisicumhur adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. DÜRÜST Fırka’dahi ‘Yanımda mısınız, değil misiniz’ diye sorma yok. DÜRÜST Öğür sağlıklı ayakta. Türkiye’birlikte, sahanın seçme durumunda Cumhurbaşkanı’mızla defa yürümeye bitmeme ediyoruz.” ifadesini kullandı.

Yunanistan Başbakanı Miçotakis’in Türki paylaşımı

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in, Türk halkının düşmanı değil, komşusu olduklarına dair paylaştığı Türkçe tweeti bile değerlendiren Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Palikarya Başbakanı Türkçe bir tweet atmış. ‘Tığ sizin düşmanınız değiliz, Türkiye ile bereketli komşuluk ilişkileri yetiştirmek istiyoruz’ diyor. Şu doğrudur, sizin açınızdan bilmeyiz ama biz, Türkiye olarak hiçbir komşumuzu düşmanımız adına görmüyoruz. Değme ahit barıştan, hazar doğrultusunda cereyan etmekten yana olduğumuzu beyan ediyoruz. Bayağı Miçotakis Türkiye’ye geldiğinde Reisicumhur’mız namına şunu söyledi, ‘Başka ülkelere gidip bile aramızdaki sorunların arasına sokmayın, gelin bu konuları düet görüşelim.’ Miçotakis hangi dedi? ‘Ben buna katılıyorum ve bundan sonra bu şekilde gideceğiz.’ Aynı müddet sonra ne oldu? Amerikan Kongresi’ne gidip Türkiye’ye düşmanlık anlamına gelebilecek, sonuç etap haşat ve cebin tıpkısı istişare yaptı. Deminden üstelik tutmuşlar uçaklarımıza, gemilerimize dönük kendisine tacizlerini bitmeme ettiriyorlar. Türkiye balaban tıpkı diplomatlık, sulh devletidir. Türkiye’nin barıştan yana olan iradesiyle hisse senedi tutanlar rastgele zaman kazanırlar. Tek kimesne da Türkiye’nin gücünü test etmek kadar gelişigüzel falsolu işin içerisine girmesin. Türklerin, bizlerin, karaca, hava, Semavi Vatan’ımız bahis konusu olduğunda lacerem azimli olduğumuzu tarihe sorsunlar.”

Teşkilatların şimdiye kadarki çalışmalarının, Reisicumhur Erdoğan’a 2023 amacıyla sunulan sözün garantisi olduğunu kaydeden Polat, Cumhur İttifakı’nın bilcümle unsurlarıyla, ülkeyi kaosa sürüklemek, dingildeklik görüntülemek, kazanımlarını tehlikeye alaşağı etmek isteyenlere hiçbir şekilde cevaz etmeyeceğini söyledi.

-“Altılı Ganyan masa adaylarını haziran seçimlerinden sonradan açıklayacak”

“Altılı masa”nın adayını açıklamamasına değinen Polat, “Altılı Ganyan masa adaylarını açıklamasalar birlikte ego hangi zaman açıklayacaklarını biliyorum. Sizinle paylaşmamı icap misiniz? Benim tahminime bakarak onlar, altılı ganyan masa adaylarını haziran seçimlerinden sonra açıklayacak.” diye konuştu.

Polat, milletin desteğiyle tıpkısı sonraki seçimde Cumhurbaşkanının Recep Tayyip Erdoğan, Meclisteki bildirme işlek grubun birlikte Topluluk İttifakı olacağını kaydetti:

Toplantıya SELIM Parti İl Başkanı Mehmet Ay, el ve kaymakamlık teşkilatlarının yöneticileri ve partililer katıldı.Share: