MHP Umumi Başkanı Bahçeli, partisinin MYK ve MDK toplantısı sonrasında konuştu: (1)

MHP Umumi Başkanı Oran Bahçeli, toplumsal medyanın bağımsız milletvekili surette teftiş altına alınması gerektiğini belirterek, “Bu kapsamda 1 Ekim 2022 tarihinde, TBMM çalışmalarına başlar başlamaz hazırlığı şişman oranda bitmiş olan sosyal iletişim araçları düzenlemesi kanunlaştırılarak anbean büyüyen, varlık ve güvenliğimizi artan şekilde yutan kara mahpushane hukuki tıpkı temele bağlanmalıdır.” dedi.

Bahçeli, partisinin Hat Yönetim Kurulu (MYK) ve Merkez Sıkı Düzen Müesses (MDK) toplantısı sonrasında düzenlediği basın toplantısında, gündeme ait açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

MYK ve MDK toplantılarında siyasal süreçlerin, gündemdeki yunak konuların ve bunlarla ilişkili beklenen gelişmelerin detaylarıyla ele alındığını belirten Bahçeli, bugüne büyüklüğünde etaplar halinde yapılan yer çalışmaları ve politik faaliyetlerin gözden geçirildiğini, bir şekilde karşılarına çıkan riziko ve fırsatların birlikte analiz edildiğini vurguladı.

“Adım Adım 2023, İl İl Küçük Asya” temalı ve “Yavaş Yavaş 2023, İlçe İlçe Ilam ve Tenvir” toplantılarının milletin takdir, taltif ve teveccühüne mazhar olduğunu dile getiren Bahçeli, şöyle bitmeme etti:

“Kaldı ki meydan çalışmalarımızdan alınan afaki sonuçlar bunu göstermiş, buna bel etmiştir. MHP, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıl dönümüne hem fikren hem zihnen hem siyaseten hem da moralman hazır tıpkısı kıvama çoktan gelmiştir. Partimiz bütün imkan ve inancıyla 2023’e kilitlenmiştir. Özellikle tercüman olmak isterim kim tedavüle sokulan matlup operasyonları, linç kampanyaları, biber dolması rüzgarları, öz saygı suikastları, rastgele bölüm tıpkı yenisi servis edilen adeta FETÖ taktiklerini aratmayan eksiklik ve tereddüt iki canlı iddialar 2023 yılının umutlarını asla kıramayacaktır. Hiç kimse yürüyüşümüzü engelleyemeyecektir.

Son gelişmeler göstermiştir ki, toplumsal medyanın özgür surette teftiş altına alınması şarttır. Bunun yanı sıra sağtöresel ve türel açıdan sınırlandırılması sahn memat konusudur. Bu kapsamda 1 Teşrinievvel 2022 tarihinde TBMM çalışmalarına başlar başlamaz hazırlığı nazik oranda tamam olan içtimai medya düzenlemesi kanunlaştırılarak derece derece büyüyen, huzur ve güvenliğimizi artan şekilde yutan esmer hapishane hukuki bir temele bağlanmalıdır. İnsanların özel hayatlarının siyaset malzemesi yapılması kırıcı bire bir ahlaksızlıktır. Siyasa yapıyor olmanın aynı erdemi olmalıdır.”

Siyasetin hizmet değil, hizip ve iflas üretirse bunun altından kalkılmasının haddinden fazla print olacağına değinen Bahçeli, “Şayet tıpkı yanlışlık varsa, dahi kabahatli tayin edilmişse bununla ilişkin ne yapılacağı, ne işlemlerin sırasıyla kılgı ve temin edileceği yürürlükteki mevzuat hükümlerince açıktır, bellidir.” ifadesini kullandı.

“Böylesi ayrımsız zillete katiyen izin edilmeyecektir”

Yargısız infazların el erki ve hukuk ilkeleriyle bağdaşmadığının ayan olduğunu tamlayan Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Toplumsal iletişim araçları ifşalarının peşine düşüp siyasa oluşturmaya, rant ve rağbet devşirmeye heveslenen tehalüf partilerinin acizliği, fırsatçılığı ve tükenmişliği artık örtülemeyecek büyüklüğünde müstakbel noktadadır. Görme ettiğimiz gerçek birlikte budur. Toplumsal huzurumuzun yanında milli bağlantı ve güvenliğimiz toplumsal medyanın dipsiz kuyularında halel edilemeyecektir. Böylesi tıpkısı zillete katiyen izin edilmeyecektir. Türkiye tıpkısı ülfet devletidir. Hukukun üstünlüğü cümle için bağlayıcıdır.

FETÖ yöntemleriyle serencam almaya, siyaseti tasarım etmeye, 2023 seçimlerini lekelemeye azmetmek, uyarıyorum kim, hiç kimsenin muvaffak olamayacağı münasebetsiz ayrımsız teşebbüstür. Bu tip bir girişim bittabi faillerini ve figüranlarını erzel edecek, cezai tartı altına sokacaktır. Sosyal iletişim araçları yoluyla provokasyon üstüne provokasyona meyledenler Türkiye’nin önüne taş koymaya muktedir olamayacaklardır. Buna bildirme özellikle eren milletimiz prim ve cevaz vermeyecektir. ‘Gelecek aylarda rastgele makule provokasyona maruz kalacağız.’ diye aklı sıra dolay düz, cambaza baktırarak provokatörlüğün ana karargahını kuran CHP Genel Başkanı de politik edep ve edep sınırlarına mutlak dönmelidir.”

Kendi ağzından politik hayatının sonuna geldiğini itiraf ve tabir eden Kılıçdaroğlu üzere 2023 yılının bitiş ve tasfiye yılı olacağını dile getiren Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun bunu görmesinin şahsı ve partisi yerine görklü ayrımsız evolüsyon olacağını söyledi.

Çap Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu gayrimuntazam ve yavaş izan Cumhuriyet’in bünye felsefesiyle yollarını ayırmakla kalmamış, emperyalizmin tetikçisi, zalimlerin dümencisi, Türkiye muhaliflerinin açıklık sesi haline gelmiştir. Zira gelişigüzel madde dolaşma gibi ortadadır. Çıktı saklanacak, gizlenecek, ayrıca kaçacak durumu birlikte kalmamıştır. Kılıçdaroğlu’nun demokratlık anlayışı alil, nasyonalizm iddiaları yapmacıklı, hak ve siyasa zihniyeti batıktır. Çıkmaz aralarında kanunsuz eylem fail memur ve gözcü provokatörlere Türk polisinin ahbaplık çerçevesinde yaptığı müdahale belli Kılıçdaroğlu’nu çileden çıkarmıştır. Zira Kılıçdaroğlu askerimizin bile polisimizin de milli güvenliğimizin da karşısındadır.

Geçtiğimiz günlerde yaşanan tıpkısı sokak eyleminde görevinin gereğini özne yürekli bire bir polisimiz üzerine Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla yansıtma yapılması namertliktir. CHP işte budur. Sanki ‘Öğretmene yapılan efeliği affetmeyeceğiz.’ diyen Kılıçdaroğlu’na diyorum ki, sen affetsen hangi yazar affetmesen hangi çıkar. Ana Türk milleti seni affetmeyecek, bu yaptıklarını yanına bırakmayacaktır.”

“Cezir ittifakı fikri ve fiili namına dağılmıştır”

MHP’nin sonuna kadar güvenlik güçlerinin yanı sıra olduğunu vurgulayan Bahçeli, “Zilletin sair ortaklarının birlikte esasen ve öz itibarıyla Kılıçdaroğlu’ndan bire bir farkı yoktur. Güpür bire bir kumaş, hesap ayrımsız döküntü ve munfasıl zihniyettir.” değerlendirmesinde bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun “6 reis ayrımsız şeyleri söylüyoruz.” sözünün ilk ve öncelikli muhatabının muhtemelen olduğunu aktaran Devlet Bahçeli, şunları kaydetti:

“Filhakika bu iddiasının makul olup olmadığının tavzihi ve tefriki mezellet ittifakının farklı beş ortağının sorumluluğu altındadır. Bu soysuz ve bağan ittifakın tıpkı şeyleri söylediklerinin ifadesine rağmen daha Cumhur Reisi adayının kim olacağı meçhuldür, muammadır. Bir Vakitler denenmiş ve imtihan edilmiş yöntem eskilerini yüz kere gündeme getirip Cumhur Reisi adaylığıyla ilgili tartışmaların istikametini değiştirmeye çalışmak düşkünlük yerine beyhude benzeri çırpınıştır. Tıpkısı anatomi üzerinde uzlaşmaktan iktidarsızlık küsurat, birbirine daim caka atan, kulisleri kaynatan, laf çarkını döndüren partilerin anne üstünde durmaları müstelzim kapı aynı şeyleri söylemeleri değildir. Majör olan söylediklerinin hangi kadar arkasında durdukları, dahi ne anladıkları meselesidir. Mezellet ittifakı fikri ve fiili adına dağılmıştır.

Masa devrilmiş, altından CHP’nin kuklası olduğu aşikar olan ‘Emek ve Özgürlük’ isimli sol ve yarıcı benzeri ittifakın ortaya çıktığı görülmüştür. HDP’nin bu ittifaka eklemlenmesi taktik tıpkısı hamledir, zelil ayrımsız kurmacadır, sinsi bir kurnazlıktır. Emperyalizmin kumandası altına giren sol blokun mübrem tıpkısı uzanım muhasebesi yapması de bağdaşım gereğidir. Evvelce 6’ncı filoya taş atanlar, zaman 6’ncı filonun güvertesinde, hunriz emellerinin çevresinde ele ele tutuşmuşlar, çıplak emperyalizmin koçbaşlığına bitmiş demişlerdir.”

(Sürecek)Share: