MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin MYK ve MDK toplantısı sonrasında konuştu: (2)

MHP Umumi Başkanı Mehabet Bahçeli, “S-300 çekicilik savunma sisteminin F-16 cidal uçaklarımıza sevkitabii kilidi atması, müft ve yaptırımsız bırakılmaması müstelzim tıpkısı haydutluk ve hayasızlık örneğidir.” dedi.

Bahçeli, partisinin Minval Yönetim Kurulu (MYK) ve Merkez Sıkı Düzen Kurulu (MDK) toplantısı sonrasında düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilgili açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

Bugüne kadar Kavim İttifakı’nın yarıcı terörle arasına açıklık koymadığını, tek milli meselede duyarlılık göstermediğini, direnç ve dirayet sergilemediğini anlatım fail Bahçeli, Yunanistan’ın tahriklerinin ve Semavi Vatan’daki beka mücadelesinin CHP’nin gündeminde olmadığını söyledi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, şöyle devam etti:

“Hassaten buna karşı alerji duyduğu, sindirim zorlukları çektiği herkesin bildiği feci bire bir gerçektir. Yunanistan bittabi bardağı taşırmak amacıyla elinden gelen tacizleri sahnelemektedir. S-300 Hava Defans Sistemi’nin F-16 savaş uçaklarımıza içgüdü kilidi atması, parasız ve yaptırımsız bırakılmaması müstelzim aynı haydutluk ve hayasızlık örneğidir. Söz Konusu içgüdü kilidinin NATO misyonu çerçevesinde fariza icra fail cidal uçaklarımıza atılması de meselenin ayrımsız eksantrik anlamlı boyutudur. NATO bu düşmanlıkla ait gereğini derakap açmak zorundadır. Sevkitabii kilidi atan Yunanistan, kaide ve ülfet ihlali yaparak Türkiye’nin radarına girmiş, darbe menzilinin içine yuvarlanmıştır. Tamam dahi bu tam, KUL kongresinin Dış İlişkiler Komitesi Başkanının Atina’de dile getirdiği, ‘Türkiye Gün Doğusu Akdeniz’de sunma iri tehdittir’ sözü küstahlıktır, kifayetsizliktir, kepazeliktir. Asıl mühim tehdit Yunanistan’ı askeri mahiyet haline getirip Türkiye’ye cebe doğrultmasını kışkırtan ve bunun amacıyla askeri yığınak eden BENDE’dir.”

“Türkiye’nin geleceği zillete düşmeyecektir”

Bahçeli, Türkiye’nin gelişigüzel tip ihtimale hep milli gösterişli unsurlarıyla amade olduğunu belirterek, Türkiye’nin milli bekayı ve irade haklarını zedeleyecek, halel edecek, zaafa uğratacak hiçbir dayatmaya dal eğmeyeceğinin altını çizdi.

“CHP Umumi Başkanı ve zül ittifakı bile bu gelişmeler karşısında politik pozisyonunu ve kimin birlikte durduğunu netleştirmek zorundadır.” diyen Bahçeli, “Ulusalcı Debi Partisi maada milli tıpkısı siyasal ittifakın, Cumhuriyet’in 100. sene dönümünde milli iradenin müdahalesiyle, tarihin çöplüğüne atılacağına özden inanmaktadır. Türkiye’nin geleceği zillete düşmeyecektir. Halk İttifakı haddinden fazla şükür bunun tavizsiz güvencesidir.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin mazi açıklanan bu yılın ikinci çeyreğinde yüzdelik 7,6 oranında büyüyerek OECD ve G20 ülkeleri ortada yeryüzü efdal tahaccüm kaydeden iki ülkeden birisi olmasından büyük sevinme duyduğunu vurgulayan Bahçeli, soylu erki rahatlama ve toparlanmanın kolaylıkla ilerlediğini, büyüyen ekonomiye küçülen aykırılık partilerinin iftiralarının sökmeyeceğini vurguladı.

MHP’nin, 2023’teki Cumhurbaşkanlığı ve Mebus Umumi Seçimlerine alışılmadık tıpkısı adanmışlık ve kararlılıkla hazırlandığına işaret eden Bahçeli, şöyle konuştu:

“Önümüzdeki yaklaşık 9 maaş sürede takip ve gerçekleştirme edilecek ciddi hedeflerimiz ise şunlardan oluşacaktır. Vatandaşlarımızla yüz yüze angajman ve iletişim heves seferberliği halinde yaygınlaşacak, ‘Adım Hamle 2023’ çalışmalarımız memleket ve ilçelerimizin tamamında yapılmaya intihap gününe büyüklüğünde devam edilecektir. ‘2023’e Makul: Namzet Anlaşılan, Karar Net’ temalı münhal hava toplantılarımızın ilki Sivas kalıp koyulmak suretiyle Amasya, Tokat, Çorum ve Yozgat teşkilatlarımızın ve zer vatandaşlarımızın iştirakiyle 4 Eylül Münasebet haset gerçekleşecektir. Berrak hava toplantılarımız tespit edilmiş illerimizde kalan aynı şevkle yapılacak, tıpkı zamanda ihtiyaç hasıl olursa salon toplantıları de planlanacaktır. Cumhur Reisi adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Sayın Erdoğan’ın yeniden seçilmesi amacıyla insanüstü ayrımsız hız gider edilecektir. 28’inci gün TBMM’de milletvekili sayısını ve siyasal desteğini en çoklaştırmış Milliyetçi Akıntı Partisi’nin varlığı birlikte kesme hedefimizdir. Bunun birlikte Cumhur İttifakı’nın TBMM’de kanunuesasi değişikliğini sağlayacak kalifiye çoğunluğa ulaşması bire bir sair tartışma götürmeyen hedefimizdir.”

Bahçeli, MHP’nin tuzaklara düşmeden, tahriklere kapılmadan, atak ve sabotajlara teslim olmadan sabırlı, itikatlı ve ilkeli şekilde mutlu mücadelesine bitmeme edeceğinin altını çizdi.

Hiç kimseyi ayırmadan, on paralık kimseyi ötekileştirmeden, rastgele insanı Allah’ın kutsal aynı emaneti farzımuhal çalışmaların kararlılıkla süreceğini ifade fail Bahçeli, “Milliyetçi Debi Partisi gönüldedir, dildedir, duadadır, fikirdedir, kültürlü yarınların gözbebeğidir. Rabbimden niyazım bizleri utangaç etmemesidir. Gayret bizden, tevfik Allah’tandır.” diyerek konuştu.

(Bitti)

Share: