Reisicumhur Erdoğan: “Kutlu mücadeleyi 2023 seçimlerini kazanarak inşallah taçlandıracağız”

Cumhur Reisi Erdoğan: “Kutlu mücadeleyi 2023 seçimlerini kazanarak inşallah taçlandıracağız”

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan:

“Bizim önümüzü okuduğumuz tıpkı şiiri kulp ederek istisna etmek isteyenlere cevabımızı milletimizle alay malay YANLIŞSIZ Fırka’yi kurarak verdik”

“Ülkemize çarkıt Türkiye’nin hastalıkları, oyunları ve tuzaklarıyla yükselti kaybettirilmesine katiyen umu göstermeyeceğiz”

“Ülkeyi diyet müktesebatları bir tane öğür faşizminden, iktidara vürut pratikleri darbeden ibaret olanların çırpınışları boşunadır. Şahsi hırslarının ürünü ajandaları sebebiyle bunların kurdukları masaya destek olanlara acıyoruz”

“Türkiye’yi aynı asır öne çıkarmaya çalışırken tıpkı yüzyıl geriye götürmeye çalışanlara dünyayı bilakis döndürmeyeceklerini birlikte göstereceğiz”

ANKARA – Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, “İnancımızın ve insanlığımızın gereği olarak yürüttüğümüz kutlu mücadeleyi 2023 seçimlerini kazanarak inşallah taçlandıracağız. Türkiye, 2023 vizyonunu çıktı demokraside ve kalkınmada eksiklerini tamamlama değil siyaseti ve ekonomisi ile dünyanın sunu büyükleri ortada vadi ahiz hedefi konusunda nesir etmektedir. Dışarıdaki hasımların, içimizdeki gafillerin bizi bu yoldan alıkoymasına banko müsaade vermeyeceğiz” dedi.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, AK Tümen’nin 21. yapılış sene dönümü programında konuştu. Erdoğan, “Tıpkısı idik 21 olduk, birbirimize cömert olduk, millete hizmetkar olduk. Yürüdük elhamdülillah. Vardığımız illere elgin ellere, girdiğimiz kocaman gönüllere sevgiyi, muhabbeti kalplere saçtık. Dirildik, kaynak olduk, irkildik, ırmak olduk. Dünya ile yarışır olduk. Aştık elhamdülillah. Beri gel kucaklaşalım, ırak isek yakınlaşalım, ülkemizi henüz de büyütelim. Azmettik elhamdülillah. Bundan tam 21 yıl ilk 14 Ağustos günü çıktı Türkiye’de tek husus eskisi kadar olamaz diye niteleyerek AK Fırka’nin kuruluşunun müjdesini milletimizle paylaştık. Bizim önümüzü okuduğumuz aynı şiiri kulp ederek vermek isteyenlere cevabımızı milletimizle alay malay DÜRÜST Fırka’yi kurarak verdik. Girdiğimiz önce seçimde bizi yüzde 34 oyla iktidara getiren milletimiz YANLIŞSIZ Öğür’yi yüzdelik 40 ile 50 arasındaki oy oranlarıyla bir numara çıkarmıştır” dedi.

Gençlere seslenen Erdoğan, “Türkiye’nin siyasi, hesaplı, sosyal açıdan arz sıkıntılı döneminde AK Tümen’nin kuruluşunda yer alarak bu nazik davaya heves veren beher kardeşime şükranlarımı sunuyorum. YANLIŞSIZ Parti çatısı altında görev yapmış, rey vererek partimize bindi reşit beherglas kardeşime, vatandaşıma teşekkür ediyorum. Hangi sebeple olursa olsun bu kutlu çatının dışına çıkarak kendine eksantrik yollar çizenlere de geçmişteki hizmetleri üzere teşekkürname ediyorum. Son nefesine kadar benzeri balaban davanın bugünkü bayraktarı olan YANLIŞSIZ Öğür saflarında sadakatle bakım ika kararlığında olan milyonlarla gelişigüzel biz zat yolumuzda ilerlemeyi sürdüreceğiz” diyerek konuştu.

Önümüzdeki sene DOĞRU Fırka’nin yapılış yıl dönümü programını Ankara Sadık Spor Salonu’nda yapacaklarını anlatım eden Erdoğan, “Rastgele husus kabilinden bu büyük davanın mensubu girmek birlikte tıpkısı talih işidir. Özlük işimize bakacağız, kişi sorumluluklarımızı adına getirmenin mücadelesini vereceğiz. DÜRÜST Parti 21 sene önce politika sahnesine aşama atmakla Türkiye’da yıpranmamış ayrımsız dönemi başlatmış, bu ülkeyi uçurumun eşiğinden kurtarmıştır. Bu sürenin kısaca 20 yılı birlikte iktidarda geçmiştir. Hamdolsun yüzyıllık eksiklikleri tamamlayarak geleceğin dünyasının altyapısını kurarak ülkemizi bilcümle yukarıya taşıdık. Tamlık ilçeleri, beldeleri, mahalleleri, köyleri ile her karışı, 81 vilayetimizin gelişigüzel birine eserlerimiz, yatırımlarımız, projelerimizle damgamızı vurduk” ifadelerini kullandı.

“İnancımızın ve insanlığımızın gereği namına yürüttüğümüz kutlu mücadeleyi 2023 seçimlerini kazanarak inşallah taçlandıracağız”

“İnancımızın ve insanlığımızın gereği olarak yürüttüğümüz kutlu mücadeleyi 2023 seçimlerini kazanarak inşallah taçlandıracağız” diyen Erdoğan şunları kaydetti:

“Türkiye, 2023 vizyonunu çıktı demokraside ve kalkınmada eksiklerini bütünleme sınavı değil siyaseti ve ekonomisi ile dünyanın bildirme büyükleri ortada saha alma hedefi üzerine nesir etmektedir. Dışarıdaki hasımların, içimizdeki gafillerin bizi bu yoldan alıkoymasına banko cevaz vermeyeceğiz. Ülkemize sakat Türkiye’nin hastalıkları, oyunları ve tuzaklarıyla yükseklik kaybettirilmesine katiyen heves göstermeyeceğiz. Alelhusus hele akıbet günlerde ne idiği belirsiz tipler eliyle körüklenmek istenen ırkçı ve mezhepçi nefretin milletimizin birliğini beraberliğini, ebedi kardeşliğini zedelemesine sakın izin etmeyeceğiz. Eşrefi mahlukat olan insanı renginden, mensubiyetinden, kimliğinden kıran bayağı gören Ebu Bilisizlik zihniyetinden ülkemizi ve milletimizi ne pahasına olursa olsun korumakta kararlıyız. Bunu bile akıbet 21 yıldır olduğu kabilinden gine değerlerimizi yücelterek, insanımızın kalbine girerek, muhalefetin dolma ve iftiraları karşısında hakkı bilcümle yukarıda tutarak yapacağız.”

Organizasyon mensuplarına seslenen Erdoğan, “DOĞRU Öğür’nin genel başkanından teşkilatlarına ve sandıkta oy veren seçmenine kadar tekmil mensupları bu büyük sorumluluğun vebalini üstlenmiştir. Umumi merkezimiz mecmu organlarıyla davamızın karargahıdır. İl başkanlarımız, davamızın illerdeki sancakbeyleridir. İl yönetimlerimiz partilerimizi sahadaki alperenleridir. Belediye başkanlarımız şehirlerimizin hizmet erleridir. SELIM Parti’de olan organ olan her bir kardeşim mutlu mücadelemizin özlük mahallindeki temsilcileridir. Bu tatlılıkla eksiksiz defa arkadaşlarımdan İbrahim’in ateşine akarsu haiz karınca misali benim olmadığım yerde kimse yoktur şuuruyla var gücüyle çalışmasını, çabalamasını bekliyorum” şeklinde konuştu.

Gençlere seslenme fail Erdoğan, “Unutmayın omuzlarınızda aheste bir denge taşıyorsunuz. Hemen 85 milyonun değil umu coğrafyamızdaki beniz milyonlarca kardeşimizin de umudunu taşıyorsunuz. Helal rızık peşinde koşan emekçilerimizin, ülkeye görklü evlatlar yetiştiren anaların, hayatının baharındaki gençlerimizin, güneşin altında ter döken çiftçilerimizin, devlete hizmet fail amme görevlilerimizin halk alesta gözü ufukta sefer muntazır askerimizin, polisimizin, jandarmamızın, asayiş korucularımızın, al bayrağımızı dünyanın dört bir birlikte gururla dalgalandıran resmi özel umum temsilcilerimizin, girişimcilerimizin, ciğerparelerine kavuşmak için bin 80 gündür kat markajcı Diyarbakır annelerinin, 15 Temmuz gecesi belirtik elleriyle tankları durduran bu yiğit milletin, 85 milyonla alay malay yüzlerce milyon dostumuzun da mesuliyetini taşıyorsunuz. Temas birinizin attığı her adımda, yürüttüğü temas faaliyette bu şuurla hareket ettiğine candan inanıyorum. Bizim bu ülkeye daha yapacak çokça işimiz var. Bizim bu millete getirecek bundan sonra hizmetimiz var. Evlatlarımızın geleceğinin inşasında atacak haddinden fazla adımımız var” dedi.

“Ülkeyi düzen müktesebatları biricik fırka faşizminden, iktidara vürut pratikleri darbeden ibaret olanların çırpınışları boşunadır”

Ilişki ve beraberlik vurgusu özne Erdoğan, “Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize, sımsıkı sarıldığımız müddetçe Allah’ın izni ile bunların hepsini hayata geçireceğiz. DOĞRU Öğür’nin bundan sonraki yıl dönümlerini bu adımların eşliğinde henüz nazik gururla, sevinçle, çok elan iri kasırga ile kutlayacağız.

Herkes kabilinden biz de fani alemden göçüp gideceğiz. 2 metreküplük bir mezar bekliyor bizi. Geride bizim ecdada yaptığımız kabilinden nesiller boyunca hayırla özge edilmemizi sağlayacak asar, hizmetler, başarılar, zaferler bırakmış olmayı beklenti ediyoruz. Gençliğimizle övünç ediyorum. Çokça mücahede edeceğiz, çok çalışacağız, 2023 gençliğimizin patlama yılı olacak. Sizlerin seçkin birinizin bire bir hissiyatı taşıdığından kıvılcım kadar şüphem namevcut. SELIM Öğür ülkemizin yüzyıllık demokratlık ve kalkınma eksiklerini tamamlamakla kalmayıp, 20. yüzyıl önceki çeyreğinin kalıplarına sıkışıp mütezayit Türk siyasetini de 21. yüzyıla nakil başarısı göstermiştir. Ülkeyi rejim müktesebatları tek tümen faşizminden, iktidara hulul pratikleri darbeden ibaret olanların çırpınışları boşunadır. Zatî hırslarının ürünü ajandaları sebebiyle bunların kurdukları masaya sopa olanlara acıyoruz. Türkiye’yi aynı çağ öne çıkarmaya çalışırken bire bir asır geriye götürmeye çalışanlara dünyayı tersine döndürmeyeceklerini birlikte göstereceğiz. Esasen bizim 2023 hedeflerimizin karşısına biricik tümen CHP’si taş yüreklilik ve sefalet uygulamalarının güzellemeleri ile ortaya çıkanlara artık kimesne itibar etmiyor. 2053 vizyonumuzun karşısına nesir ettiğimiz eserleri bozma hizmetleri bilakis döndürme vaadiyle çıkanlara kimse kulak vermiyor. Bir Tane sermayesi YANLIŞSIZ Fırka, Halk İttifakı ve Tayyip Erdoğan husumeti olanlar hoppadak gelişigüzel tarafı buram buram manipülasyon kokan sosyal medya mecralarında ve Türkiye düşmanı çevrelerde revaç buluyor” açıklamasında bulundu.

“Deneyimsizlik için yeryüzü oylumlu olan birinci derecede yetişek-öğretimdir”

Türkiye’nin eğitim alanında kocaman gelişmeler kaydettiğini vurgulayan Erdoğan, “Bunların beraberinde PKK’sından FETÖ’süne cemi terör örgütleri ile bunların sivil görünümlü uzantıları var. Gençler milletimizin iradesini sandığa yansıtırken gözettiği ölçüler çok başkadır. Milletimiz sandığa gittiğinde geçmiş bugüne kadar ülkeye kazandırılan eserlere ve hizmetlere bakacaktır. Eğitimde AK Fırka iktidarı neler yaptı, sağlıkta, adalette neler yaptı. Bunun yanında ulaşımda, tarımda neler yaptı, aut politikada neler yaptı A’dan Z’ye benim milletim gözden geçirmeyecek mi? Geçirecek. Gençlik amacıyla bildirme makro olan bir numara derecede eğitim bilimi-öğretimdir. Bunu başarıyla Türkiye’üstelik gerçekleştiren hangi kuvvet olmuştur? Kardeşlerim, ego 75 yabanlık sınıflarda okudum. Tıpkısı dönemde 100-110 kişilik sınıflarda okuyanlar vardı. Şimdi ise 20 hayat, 15 nefis sınıflarda yavrularımız yetişek öğretim görüyor. CHP faşist zihniyeti bu büyüklüğünde üniversiteye ne lüzum var diyor. Bunların mantığı, mantalitesi bu. Ne ilimiz olursa olsun hepsinde üniversitemiz var. Çıktı öğrencilerimizin ayağına profesörlerimiz, doçentlerimiz geliyor. Onlara bulundukları illerde dersini veriyor” dedi.

Sağlık alanında yapılan yatırımlarla ilişik mütekellim Erdoğan, “19 parça dev kent hastanemiz var. Hastanemizin olmadığı iklim ve kaymakamlık kalmadı. İkinci kent hastanesini bile Ankara’birlikte açıyoruz. İstanbul’de doğrusu Çam Sakura Şehir Hastanemiz var. Bu kök hizmetleri fethetmek DOĞRU Tümen’ye uygun. Kılıçdaroğlu’nun SGK Umumi Müdürlüğündeki o kurumu çökertmesi yeter” diyerek konuştu.

Gençlik ve spor faaliyetlerine yönelik bilgiler üstelik paylaşan Erdoğan, türe hizmetlerinin henüz gür yürümesi için bilgili ve müddeiumumi sayısında kebir tıpkısı artış yapıldığını bildirdi. Erdoğan, “Bütün emniyet hizmetlerinin etkinliğini artırarak vatandaşlarımızın huzurunu sağladık. Çoluk Çocuk şurası ferah bilmenizi istiyorum. 28 bin 700 kilometre mukassem yola sahibiz. Çoluk Çocuk şunu bol bilin; bunları bilmeyen gençlere bile anlatın. Otoyol uzunluğumuzu 3 bin 532 kilometreye çıkardık. Tünel sayımızı 468’e çıkardık” dedi.

“29 Ekim 2022’üstelik Türkiye’nin makine fabrikasının resmi açılışını yapacağız”

TOGG’un hazır olduğunu belirten Erdoğan, “29 Ekim 2022’da Türkiye’nin araba fabrikasının resmi açılışını yapacağız. 2023 önceki çeyreğinde otomobilimizi yollarda görmeye başlayacağız” dedi.

Serencam 20 yılda ülkeye kazandırılan eserlere ilgilendiren bilgiler paylaşan Erdoğan, dev yatırımların detaylarını anlattı. Partililere seslenen Erdoğan, “Önümüzde 9 ayımız var. 9 ay içerisinde kardeşler olarak bir olacağız, anaç olacağız, hayat dolu olacağız, kardeş olacağız. Hep gelişigüzel Türkiye olacağız” ifadelerini kullandı.

MHP Umumi Başkanı Mehabet Bahçeli de YANLIŞSIZ Öğür’nin 21. yıl kutlaması dolayısıyla 2023 sayı çiçekten oluşan özel bir düzenleme gönderdi.Share: