‘Meme kanseri kronik tıpkı çor haline gelmeye başladı’

– ‘Meme Başı kanseri kronik bir çor haline gelmeye başladı’

SAMSUN – Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. Yusuf Günaydın, meme başı kanserinin çıktı kronik tıpkı hastalık haline gelmeye başladığını söyledi.

Bicik kanseri genişlik yoğun tanıdık kanser hastalıklarının başında kayran alıyor. Dünya Afiyet Örgütü yoluyla 2004 yılından bu yana bicik kanserinde erken teşhisinin önemi ve meme kanseri farkındalığının vurgulanması için 1-31 Ekim Kocaoğlan Bicik Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Kocaoğlan adına belirlendi. Medicana Intarnational Samsun Hastanesi, meme başı kanserinde farkındalık ihdas etmek için hastane girişinde stant kurarak, vatandaşları bilgilendirdi.

“Meme Başı kanseri kronik aynı hastalık haline gelmeye başladı”

Amansız Hastalık türleri beyninde kayran alan meme kanserinin kronikleşmeye başladığına özen calip Iyileştiren Onkoloji Uzmanı Dr. Yusuf Bonjur, “Meme Başı kanseri günümüzde balaban öneme cemaat bire bir hastalık türüdür. Er tanı yerinde otama olanaklarımızın artması, tedavisinde başarı sağladığımız ayrımsız çor türüdür. Bu nedenle farkındalığın çok balaban tıpkı önemi olduğunu düşünüyoruz. Er tarama yöntemlerin da daha çok daha etkin aynı şekilde artış olması, bizim tedavide sükse olanaklarımızı arttırıyor. Antrparantez günümüzde ati basamak meme kanserinde bile, geliştirilen otama yöntemleri ile sükse oranımız artmış durumdadır. Bu nedenle meme başı kanseri hem acun bile hem bile ülkemizde yer kesif tanıdık kanser türü olması sebebiyle tanılama ve tedavide ki başarılar zımnında farkındalığın çokça büyük tıpkı önemi olduğunu düşünüyoruz. Ülkemizde akıbet yıllarda Ilk Teşrin ayı farkındalık ayı namına değerlendirilmekte. Toplumumuzun bu konuda şuurlu olması, esenlik hizmetlerine ulaşabiliyor olmaları üstelik elimizi güçlendiren tıpkı durumdur. Meme Başı kanseri artık günümüzde süreğen tıpkısı çor haline gelmeye başladı. İlerleyen yıllarda teknoloji ve bilimin gelişmesi ile alay malay tığ bu hastalığı üstelik ayrımsız diyabet hastalığı kabil, hipertansiyon üzere vakayiname ayrımsız çor haline getireceğiz. Gene da er evrede çıkarmak yerine başarı oranımızı arttırdığı üzere erken tarama yöntemlerini kullanarak şuurlu bire bir toplumla alay malay muvaffakiyet oranımız arttığı üzere er tanılama ve tarama yöntemlerini kullanarak başarıya daha fazla ulaşabiliyoruz. Ülkemizde sonuç yıllarda bu yönde haddinden fazla iri gelişmeler var. Tığ üstelik afiyet çalışanları olarak ulama nail olmak istiyoruz” dedi.

Otama yöntemleri için da vukuf veren Uzm. Dr. Yusuf Günaydın, “Tedavi yöntemlerini cerrahi, radyoterapi, ve sistemik otama başlıkları altında rapor edebiliriz. Sistemik otama üzerine günümüzde erken dönemde da geç dönemde da bakir otama yöntemlerimiz vardır. Bundan 15-20 sene önceki hoppadak standart kimyasal tedavi yöntemlerimiz vardı. Ancak son yıllarda meme kanserine karşı biyolojik ajanlar vardır. Meme Başı kanserini süreğen çor haline getiren etkenlerden birisi bile bu durumdur. Serencam yıllarda tamamen yok eden ilaçlar de üretilmeye başladı. Peki, tamlık olarak hastalığı vücuttan atamıyoruz belki ama mufassal yıllar hastalıksız evet de hastalığı çakılı tutabildiğimiz dönemler oluşmaktadır. Bu konuda da toplumun bize doktorlara ve bilime güvenmesi gerekiyor. Bibi ülkemizde kanser ismini duyunca ümitlerini yitiren ve tedaviyi reddeden sökel guruplarımız var. Özellikle bicik kanserinde bunun katiyen yanlış olduğunu ve otama üzere bizlere banko başvurmalarını belirtiyoruz” diye konuştu.

Opr. Dr. Familya: “Er teşhis ile memeyi kurtarabiliyoruz”

Er kişileştirme ile hastalığın silinebildiğine özen calip Umumi Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Şiddetli Kara Eş, “Erken teşhisle bicik kanserini kurtarabiliyoruz. Artık erken teşhisle hayatı kurtardığımız üzere memeyi bile kurtarabiliyoruz. Eğer kim bicik kanserini biz erken kişileştirme edebilirsek, çok elan sağlam yollara girmeden bu hastalığı hayatımızdan silebiliyoruz. Bunu kendimizde seçme ay meme muayenesi yaparak engelleyebiliriz. Meme dokusunda fark ettiğiniz yer ufak benzeri farklılık olduğunda katiyetle hekiminize başvurun. Meme Başı kanserinde erken canlandırma, uyumlu tarama programları ile mümkündür. 50 yaşın üzerindeysek kategorik yılda 1 defa mamografi tarama programlarına katılın. Meme kanseri artık tüm dünyada çok ferah tıpkısı şekilde görülmektedir. Bu kadar koskocaman görülen ayrımsız amansız hastalık türünü er canlandırma ile hayatı kurtarabiliyorsak lütfen kendinizi boşlama etmeyin. Er Kişileştirme avlu kurtarır” şeklinde konuştu.

Share: