Hakkarili öğrencilere duygusal veda

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Rağbet köprüleri çağ” talimatının ardından, Kocaeli önceki adımı atarak Hakkari’den gelen 21 öğrenciye tarihi ve kültürel yerleri gezdirildi. 4 zaman boyunca Kocaeli, İstanbul ve Bursa’de tarihi yerlerde geçenek geçiren öğrenciler son günlerinde can anlar yaşandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Gönül köprüleri çağ” talimatının arkası sıra, önceki adımı atan Dilovası Belediyesi ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü Hakkari’den 21 öğrenciyi Dilovası’nda ağırladı. 4 çağ süresince Dilovası’nın misafiri olan çoluk çocuk Kocaeli, Bursa, İstanbul’un tarihi ve kültürel yerlerini de gezerek bilgi sahibi oldu. Misafirleriyle yakından ilgilenen Dilovası Belediye Reisi Hamza Şayir, 4 günce izlence sonrası 21 öğrenci amacıyla veda programı düzenledi. Planlı programa Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, DÜRÜST Fırka Dilovası İlçe Başkanı İlhan Saika, İlçe Toyluk ve Spor Müdürü Maksat Babaoğlu ve öğrenciler katıldı. Programda konuşan Başbuğ Şayir, “Yüreklere yok olmak, ilişik köprüleri yapmak en nazik arzumuzdu. İşte o rağbet köprülerinden birini de Dilovası ile Hakkari ortada kurduk. Misafirimiz olan öğrencilerimizi genişlik kalbi muhabbetlerimiz ile karşıladık, ağırladık ve evlerine palyatif etme zamanı geldi. Gönül isterdi ki az buçuk henüz bizimle alay malay kalsınlar. Kentimizi ve buraları yakından görsünler. Fakat temas iyicene tıpkı başlangıcın birde sonu oluyor. Şimdi, veda zamanı. Onlar evlerine dönecekler, ama herhangi bir antlaşma Dilovası’nın ikinci evleri, bizleri de ağabeyleri namına göreceklerine eminim. Ne antlaşma isterlerse, burada ikinci bir evlerinin olduğunu unutmamalarını istiyorum. Onlar seçkin zaman bizim kardeşlerimizdir ve seçme zaman ağırlamaktan haysiyet duyacağımızı bilmelerini istiyorum. Istem Köprümüzü inşa etmenin mutluluğu ile kendilerini evlerine uğurluyor, Dilovamız’dan Hakkari’ye görelik ve selamlarımızı gönderiyoruz” dedi.

Öğrenciler kendilerini ağırlayan Dilovası Şehremini Hamza Şayir’e, ilçe toyluk spor müdürü Misyon Babaoğlu’na ve ekibine teşekkürname etti. Konuşmaların peşi sıra veda programında duygusal anlarda yaşandı. Dilovası’ndan ayrılmanın üzüntüsünü işlek gençler Dilovası halkına bile antrparantez ilgilerinden belde dahi teşekkür etti. Program böylecene öğrenciler otobüsle İstanbul Havaalanı’na götürülerek memleketlerine uğurlandı. – KOCAELİ

Share: