Giresunlu Esnaf: “8 Aydır Kiramı Cepten Veriyorum. Kapatacağım”

Giresun’bile tuhafiyecilik işleyen Hatice Biliş Doğan, “Bu dükkanı açalı 8 ay oldu amma bilcümle cebimden veriyorum kiramı. Kirasının haddinden fazla begayet yüksekliği bulunmayan amma lazım istemez yetmiyor. Gelir harcama dengemiz tutmuyor” diyerek ağrı yandı.

CHP Niğde Saylav Ömer Fethi Gürer ve Yozgat Mebus Şanlı Keven, Giresun’dahi esnafı musahabe ederek dertlerini dinlediler. Sorunlarını CHP’li milletvekillerine anlatan tuhafiyeci Hatice Aşina Doğan, şöyle konuştu:

“Bu dükkanı açalı 8 ay oldu ama hep cebimden veriyorum kiramı. Kirasının çok ölçüsüz yüksekliği bulunmayan ama gerek istemez yetmiyor. Sağlık gider dengemiz tutmuyor. Müşteri olayı var ama iplerin fiyatı faziletli şudur, budur bundan sonra alamıyorlar. Alamayınca dahi sonsuz cepten icar bayılmak çok yumruk bundan sonra. Gelen sorup gidiyor. 3 kesim alan bayanlar çıktı 2 kıta alıyor. Buraya yıpranmamış posta adına dedim ki tenvirat olsun, ruh olsun hatta başka esnaflarla da görüştüm belki eskimemiş nöbet kaybı bu yüzden da mümkün diye niteleyerek düşünüyorum. Esnafların hepsinde sıkıntı var bire bir tek bende değil.”

“GIRMEK Kİ AYNI SIKINTIYI SİZDE YAŞIYORSUNUZ”

Milletvekili Gürer ise, “Esnafı görüşme ettiğimizde konuşu anlamda vatandaşın daralan bütçesiyle kurum yapmadığını, adına işaret koyarken de pahalı aldıklarını bu nedenle güçlük yaşadıklarını anlattılar. Almak kim tıpkı sıkıntıyı siz üstelik yaşıyorsunuz” dedi.Share: