Yozgat İl Lansman ve Geliştirme Kurulu Toplantısı yapıldı

Yozgat İl Lansman ve Geliştirme Müesses Toplantısı’nın ikincisi Ilbay Aydın Polat başkanlığında yapıldı.

Valilikteki toplantıda mütekellim Polat, amaçlarının tarihi ve kültürel değerleri ulusal ve uluslararası platformda tanıtarak kente seyyar soldurmak olduğunu belirterek, “Yozgat’ımız gün ve turizm şehri. Çamlık Milli Parkımız, bizim temel tacımız. Sarıkaya Roma Hamamı, Kazankaya Kanyonu, yeraltı şehirlerimiz var. Tavium Antik Kenti’nde hafriyat çalışmalarına üniversitemizle birlikte başlıyoruz.” dedi.

Hem yerli hem yabancı turistleri kente çekerek soylu erki girdi icat etmek istediklerini vurgulayan Çelik, “Konuşu geliri keşfetmek amacıyla de lansman düzenlemek lazım. Tanıtım üzere de üniversitemiz, belediyemiz, İl Firez ve Turizm Müdürlüğümüz ile uran odamız yegâne çatı altında birleşerek lansman faaliyetlerine başlamalıyız. Yaptığımız çalıştaylardan elde edilen bilgilerden doğrusu planlamamız muhtemelen. İnşallah Yozgat’ın tarihi ve turizm değerlerine dokunacağız, dokunmaya da bitmeme edeceğiz.” diye konuştu.

Toplantıda İl Ekin ve Turizm Müdürlüğü personelince yemek yapıldı.

Toplantıya, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Şehremaneti Başkan Yardımcısı Murat Tanışman, Ticaret ve Endüstri Odası Başkanı Sinan Polat, İl Firez ve Turizm Müdürü Hüseyin Fellah katıldı.

Share: