Elan önceki yalanlamıştı! Müstakil Mehmet Yüksek Çelebi, DÜRÜST Parti’ye katıldı

2021 yılında Cumhuriyet Altını El Partisi’nden (CHP) incizap ederek Yurt Partisi’ne katılan, henüz bilahare Ülke Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile anlaşmazlık yaşadığı için oradan bile istifa eden Özgür Mehmet Yüce Çelebi, SELIM Parti’ye katıldı.

Konuyla ilgilendiren Twitter hesabından bir paylaşım özne Çelebi, “Kebir Türk Milleti, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin sıkılgan ellerinde yetişen çeri asıllı bire bir saylav yerine sefer haritamı çizen şehitlerimiz ve beni bugünlere getiren ermiş milletimizdir. Açıktan tarafım. PKK-Öcalan severlerin dobra görüldüğü denklemde olmam düşünülemez!” dedi.

“CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DAVET EDEREK ŞAHSIMI ONURLANDIRDI”

Açıklamanın devamında şu ifadeler kayran aldı: “Yurt ulus bütünlüğümüzü, FETÖ, PKK yıldırı örgütleri ile azimli mücadeleyi, Milli konuları (Gökçe Vatan, S-400, Kıbrıs, Azerbaycan, Sözde Genosit, Tezkereler, Savunma Sanayisi) önceleyen siyasi anlayışım gereği olarak; kimsesizlerin kimsesi, Cumhuriyetimizin neferi, Atatürk askeri, Türk Milletinin sesi adına yoluma Cumhur İttifakı çatısı altında SELIM Parti’üstelik devam edeceğim. Kurulan yıpranmamış dünya düzeninde bölgemizdeki Emir mücadelemiz akamete uğramadan devam etmelidir.

Davet ederek şahsımı onurlandıran Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum. Halkımızın dertlerine çareler kazımak amacıyla bugüne büyüklüğünde olduğu gibi daha çok da çokça çalışmaya devam edeceğim. Hele alp güvenlik güçlerimizin, şehit aileleri ve gazilerimizin türe ve hukukuna müteveccih tensikat için ulama sunacağım. Mücadelemiz, dirayetimiz, direncimiz, inancımız mensubiyetinden gelgel duyduğumuz Türk Milletinin var oluş gayesine bakım, Türkiye’nin tarihsel devamlılığına sonuna büyüklüğünde destektir.”

“SİYASETİ BIRAKSAM DAHI HALK İTTİFAKI DERİM”

Geçtiğimiz aylarda Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Çelebi, “Leşker asıllı ayrımsız vekilim. Silahlı Kuvvetlerimizin utangaç ellerinde yetiştim. Birçok devre arkadaşım martir oldu. 40 bin vatan evladımız yararsız toprağa düşmedi. PKK-Öcalan severlerin uz görüldüğü denklemlerle işim imkânsız kesin! Siyaseti bıraksam bile 6+1 değil Halk ittifakı derim!” demişti.

DOĞRU PARTİ’YE GEÇECEĞİ İDDİALARINI YALANLAMIŞTI

Öte yandan Çelebi, yaşanan durumla ilgili daha geçmiş de Twitter hesabından açıklama yapmıştı. Politika kariyerine özgür aday olarak devam edeceğini tamlayan Çelebi eski yıllarda yazdığı bazı tweetleri silerek “Twitter hesabım açılma 2012. 2015 yılına büyüklüğünde tweet atmam kabil değil. Zira görevdeki subayım. Ayrılmam 2015. 2013-2014 cezaevindeyim. Atamam. 2015-2017 tayyare kursundayım. Görüldüğü için hesabı hareketli yöneten ağabeyimden kendi attığı tweetlerini temizlemesini istedim” ifadelerini kullanmıştı.

Share: