BBP’deki görevlerinden ayrılan Tahir Delice, Mustafa Destici’nin AK Parti’yi eleştirme yasağı getirdiğini açıkladı

BBP’deki görevlerinden ayrılan Tahir Delicesine, 18 Ilk Teşrin 2020’da yapılan BBP kurultayında ve sonrasında bütün il ve kaymakamlık örgütlerine bundan sonraki seçimlerde kişi insan ve amblemleri altında seçime giriş sözü verdiklerini ancak gelinen süreçte BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin bu söze uymayı düşünmediğini belirterek “Bırakın zat kişi ve amblemimiz altında seçime girmeyi, benzeri dahi ‘Cumhur İttifakı’na engel vermemek adına’ meşveret, çeper yasağı ile karşılaştık” dedi.

“DESTİCİ, İTTİFAK’A ENGEL DOĞRAMAK ADINA YASAKLAR GETİRDİ”

Cumhuriyet’e yaptığı açıklamada Destici’nin tutumunu eleştiren Şahin, “Sayın Umumi Başkan ‘Cumhur İttifakı’na engel belirtmek namına’ yasaklar getirdi. MKYK’ye hitaben ‘Cumhur İttifakı’na zarar ayırmak hesabına hükümetin politikalarını eleştiremezsiniz, eleştirecekseniz MKYK kimliğinizi bırakın, incizap edin, kişisel düşüncelerinizi o antlaşma ifade edebilirsiniz’ şeklinde talimatta bulundu. Doğruya akla yatkın, yanlışa kavisli diyemedikten sonraları politika yapmanın ayrımsız anlamı namevcut” ifadelerini kullandı.

BBP’deki görevlerinden ayrılan Tahir Mecnunca.

“İSTİFALARIN ÖNÜNE SALMAK İÇİN TEŞKİLATLARI BIR TANE TEK ARADILAR”

Tahir Şahin, istifaların önünün kesilebilmesi için ülke ve kaza teşkilatlarının biricik tek arandığını, İl ve İlçe Başkanlarına 2024 yerel seçimleri için Şehremaneti Başkanlığı ve meclis üyelikleri sözü verildiğini de sözlerine ekledi.

Share: