Doğruluk Bakanı Bozdağ, Yozgat Martir Aileleri ve Gaziler Derneğini ziyaret etti Açıklaması

Türe Bakanı Bekir Bozdağ, “Şehitlerimiz bu ülkenin manevi ordusudur, beklenmeyen ordusudur. Şehitlerimizin döktüğü kanlar, gazilerimizin akıttığı kanlar bu ülkenin esasında yırtılmaz ve ele geçirilemez tapusunu oluşturmaktadır.” dedi.

Icra Vekili Bozdağ, Yozgat Martir Aileleri ve Gaziler Derneğine yaptığı ziyarette konuştu.

Yozgat’ta ayrımsız seri izlence üzere bulunduğunu tamlayan Bozdağ, şehitlerin kendilerine emaneti olan yakınları ve gazilerle gelişigüzel olmayı, onların temsilcileriyle aynı araya gelmeyi heves ettiklerini anlatım etti. Yozgat’tan bu vatanın kurtuluşu için, halas mücadelesi yıllarından bugüne büyüklüğünde terörle savaş dahil herhangi bir soy mücadelede gözünü kırpmadan şehadete koşan bütün şehitleri bire bir nöbet henüz yağmur, şükran ve duayla tanınmayan ettiğini aktaran Nazır Bozdağ, şunları söyledi:

“Rabb’im makamlarını ali eylesin, bizleri şehitlerimize layık evlatlar eylesin. Onların izinden gitmeyi bizlere da baht etsin diye niteleyerek dua ediyorum. Gazilerimize esen teferruatlı ömürler diliyorum. Tabii ağustos ayını yıpranmamış tamamladık. Ağustos kocaoğlan fetihler ayı. Bire Bir yandan 26 Ağustos, tıpkısı yandan 30 Ağustos, ayrımsız yandan Şişman Tecavüz, bir yandan Sakarya Meydan Muharebesi, adeta Türk’ün tarihe mühür vurduğu zaferden zafere koştuğu tıpkısı iri kocaoğlan geride bıraktık. Bu vesileyle bu toprakları bize kıyamete kadar sınırlı adına sevimli fail Malazgirt’te Odalık Alparslan ve onunla bu arada şehadete koşan şehitlerimizi o günden bugüne Anadolu’nun ciharıyek yanında, dünyanın ciharıyek yanında hile-ı alem için ve bu kavim üzere savaşım ederken şehit olan cümle şehitlerimize ayrı ayrı rahmet diliyorum.”

Bozdağ, Halas Savaşı’nın bir zamanda ağustos ve eylüle da damgasını vurduğunu dile getirerek şunları kaydetti:

“Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Halas Mücadelesi sırasında şehadete giden hep şehit ve henüz bilahare rahmete munsap gazilerimizi ayrı ayrı rahmetle, minnetle, yakarış ile eloğlu ediyorum. Şehitler ölmez yurt ayrılamaz diyoruz ve toprağın her bir karışının şehit kanlarıyla sulandığına tığ gönülden inananlardanız. ‘Şüheda fışkıracak, toprağı sıksan şüheda’ esasında ‘Bastığın yerleri toprak diye niteleyerek geçme, teşhis, fikir altında binlerce kefensiz yatanı’ ve daha birçok şairimizin mısralarında bu ülkenin her karış toprağının esasında şehitlerin kanıyla sulandığını gösteriyor. Şehitlerimiz bu ülkenin manevi ordusudur, görünmez ordusudur. Şehitlerimizin döktüğü kanlar, gazilerimizin akıttığı kanlar bu ülkenin esasında yırtılmaz ve ele geçirilemez tapusunu oluşturmaktadır. Bu ülkenin bize ilişkin olduğunu ve bizim olduğunu dünyaya car etmektedir. O yüzden bütün şehitlerimize, onların torunları, evlatları yerine hepimiz şükran borçluyuz.

Hükümet yerine şehitlerimizin uğruna şehadete koştuğu değerleri ayakta tutmak, onları keyiflendirmek ve onlar için gerektiğinde onlar kabil şehadete çapmak üzere var gücümüzle çalışıyoruz. İnşallah Türk milleti ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti şehitlerimizin ve gazilerimizin gönül ettiği bu aziz toprakları, bu ay sarih bayrağı, bu balaban devleti, kıyamete büyüklüğünde korumaya, yaşatmaya bilcümle güçleriyle çalışmaya devam edeceklerdir. Ego bu vesileyle sadece Yozgat’taki şehitlerimizin yakınları ve gazilerimizi değil, bilcümle ülkedeki martir yakınlarımızı ve gazilerimizin hepsine şükranlarımızı sunuyorum. Zira hepsine bizim minnettarlık borcumuz vardır. Tanrı onlardan razı olsun diyorum.”

Yozgat Martir Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Gökay Açıkgöz bile Bakan Bozdağ’a ziyaretlerinden dünya teşekkürname etti.

Ziyarette, Yozgat Valisi Vazıh Çelik, Belediye Reisi Şevket Köse, Cumhuriyet Başsavcısı Recep Sevgili, İl Uyanık Komutanı Miralay Halil Başer, İl Emniyet Müdürü Uğur Esertürk, İl Müftüsü Büyük Gülden ile gazi ve martir yakınları bile yer aldı.Share: