İyi Parti’nin 81 İl Başkanından Eş Izah: “Metanetli Özışık Hdp’ye Bakanlıkla İlgili Düşünüm Bildirme Etmemiştir”

İYİ Fırka’nin 81 il başkanı görevden alınan bozuk Yozgat İl Başkanı Kip Özışık amacıyla, “Derinti boyunca Sayın Özışık hiçbir şekilde kamuoyuna yansıdığı şekliyle HDP’ye bakanlık meselesi ile ilişik bire bir görüş bildirme etmemiş, bunun yanında Umumi Başkanımız Sayın Meral Akşener ve bayram düzlük eksiksiz toprak başkanlarımız partimizin HDP ile aynı masada buluşmasının tür olmadığını defaatle ifade etmişlerdir. Nakız böyleyken esasen görevden alındığı halde kamuoyuna ricat ettiği şeklinde gerçeğe aykırı beyanda bulunan Sayın Özışık; ülke başkanları toplantısından benzeri ahit sonra gerçek dışı ifadeler ile başta Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener kalkmak amacıyla partimizin tamam kademelerinde görev düz dava arkadaşlarımızı sanı altında bırakmaya ve kamuoyu önünde itibarını zedelemeye himmet etmiştir” açıklamasını yaptı.

İYİ Tümen’nin 81 İl Başkanlığı, 5 Ilkgüz’bile yapılan Dümdüz İl Başkanlığı Toplantısı ve Zorlu Özışık’ın iddiaları ile ait ortak izah yayınladı. Sosyal medyadan paylaşılan açıklama şöyle:

“5 Eylül 2022 Pazartesi haset Umumi Başkanımız Sayın Meral Akşener Hanımefendi’nin başkanlığında dümdüz toprak başkanları toplantısı icra edilmiştir. Güruh kapsamında Sayın Umumi Başkanımızın açım konuşmasından bilahare evvel sözü esbak ahit Yozgat İl Başkanı Sayın Zorlu Özışık almış ve görevden alınmasına ilişik gelişmemiş benzeri değerlendirmede bulunduktan sonradan bu mücadeleye çocukları üzere girdiğini ve gene bu mücadelenin başarılı olması için elinden geleni yapacağını söylemiştir. Başkaca; ‘Her devlet başkanları derinti methal kartını anneme veriyorum. O de teğmenlik kılıcımın yanına koyuyor. Annem için üstelik ailem üzere dahi İYİ Öğür bu büyüklüğünde önemli’ şeklinde bire bir ifadede bulunmuş ve yerine gelecek diyar başkanına başarılar dilemiştir.

“ZAN ALTINDA BIRAKMAYA VE HALKOYU UĞRUNDA İTİBARINI ZEDELEMEYE MÜCAHEDE ETMİŞTİR”

Derinti saat 13.30’da başlamış ve 18.30’a büyüklüğünde devam etmiş; Sayın Takatli Özışık da toplantının sonuna büyüklüğünde toplantıda bulunmuştur. Toplantı süresince Sayın Özışık hiçbir şekilde kamuoyuna yansıdığı şekliyle HDP’ye nezaret meselesi ile ilgilendiren bire bir düşün beyan etmemiş, bunun yanında Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ve saraka kayran kamu il başkanlarımız partimizin HDP ile ayrımsız masada buluşmasının kabil olmadığını defaatle ifade etmişlerdir. Çözme böyleyken gerçekte görevden alındığı halde kamuoyuna çekilme ettiği şeklinde gerçeğe aykırı beyanda bulunan Sayın Özışık; toprak başkanları toplantısından tıpkısı dönem sonra gerçeğe aykırı ifadeler ile özellikle Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener girmek üzere partimizin bütün kademelerinde görev düzlük sav arkadaşlarımızı zan altında bırakmaya ve kamuoyu uğrunda itibarını zedelemeye mücahede etmiştir. İYİ Fırka’nin iktidarı amacıyla kararlılıkla mücadele veren il başkanları kendisine; partimize yönelik haksız ithamları nereden gelirse acul reddediyor ve bu buyruk beyanımızı aziz milletimizin takdirlerine sunuyoruz.”

Share: