Diyarbakırlı gençlere takdimcilik ve spikerlik eğitimi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesince açılan kursta gençlere sunuculuk ve spikerlik eğitimi veriliyor.

Büyükşehir Belediyesinin Kültür ve Sosyal İşler Ofis Başkanlığı bünyesinde açılan bili spikerliği, spikerlik, sunuculuk kurslarında güzeşte yıldan bu yana 80 öğrenci şehadetname almaya adalet kazandı.

Eğitmen Mehmet Yazıgan, AA muhabirine, kursa gelen öğrencilerin aynı müddet sonraları henüz gür iletişim kurduklarını gözlemlediğini söyledi.

Diyarbakır’da bu eğitimi veren tek gelgel olduklarını aktaran Yazıgan, kursların tehlikeli geçtiğini, yeni ağırşak dönemi üzere üstelik taleplerin çokça aşkın olduğunu belirtti.

Yazıgan, “Eğitimimiz alıştırma ve ses küşat çalışmalarıyla başlıyor. Diksiyon ve tekerleme ile devam ediyor. Hele bereketli bereketli tekerleme okuyoruz. Tür alıştırma çalışmaları yapıyoruz.” dedi.

Eğitimin peşi sıra kursiyerlerde değişimin fark edildiğini anlatan Yazıgan, kursiyerlerin canlı konuşmayı, iletişim kurmayı, fotoğraf ve kaynak çekmeyi öğrendiğini bildirdi.

Kursiyerlerden Beydanur Özdemir da akilane ve adamakıllı bire bir bildirişim kurabilmek için kursa başladığını anlattı.

Kursu herkese referans ettiğini nâkil Özdemir, “İş dünyasına atılmış, okuyan gençlere özellikle başvuru ederim.” diye konuştu.

Berfin Ölker birlikte kursun arkası sıra alacağı şehadetname ile iş alanında önünün açılacağını düşündüğünü kaydetti.

Share: