Serencam zaman gündem: Fahrettin Altun: Bazen siyasetçilerin yıldırı örgütüne cebin milli duruşları bulunmayan

Fahrettin Altun: Birtakım siyasetçilerin yıldırı örgütüne karşı milli duruşları yok

İLETİŞİM Başkanı Fahrettin Altun, “Kimi siyasetçilerin, kırk yıldır kanımızı emen bu yıldırı örgütüne ve uzantılarına karşı milli benzeri duruşları yok. Şüphesiz evet birlikte çok yıldır bu yıldırı örgütüne cebin zahir ve açık tıpkısı vakfe gösteremezsiniz? Elbette tamam da Türkiye’nin geleceğini araklayan, hesaplı yerine hak ettiğimiz yerde olmamıza engel olan, huzurumuza ve kalkınmamıza bariyer vuran bu terör örgütüyle savaşım eden devletimizin beraberinde durmazsınız” dedi.

İletişim Başkanı Altun, reislik konferans salonunda planlı ‘Sessiz Direnişin Sembolü Diyarbakır Anneleri’ programına katıldı. Burada konuşan Altun, “Bundan 3 sene önceydi. Diyarbakır’birlikte Hacire anne, dağa kaçırılan oğlunu terör örgütü PKK’dan kurtarmak, evladını ellerinden alanlara adisyon kaşımak amacıyla tıpkı binanın camlarını kırıyor, esasında algılarla büyütülen ve katiyen esas bire bir karşılığı sıfır çekinmek iklimini memleha buz ediyordu. Hepinizin bildiği için bu bina, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binasıydı. Bu çatı, Hacire temel ve henüz nice aileleri evladından ayıran yerdi. Hacire asıl, bugüne büyüklüğünde on binlerce ailenin ve çocuğun maruz kaldığı benzeri zulme ‘Artık yeter’ diyordu. Onun fitilini ateşlediği bu korkusuz ve gururlu dayanma dümen numara büyüdü. İşte o günden bugüne hayatımızda evlatları için zulme direnen, eli silahlı gösterişli aynı örgüte alın gözünü kırpmadan alın duran temel ve babalar var” dedi.

‘PKK’YI SAVUNANLARIN İKİYÜZLÜLÜKLERİNİ YÜZLERİNE VURACAĞIZ’Ekonomiden dış politikaya, savunma sanayisinden enerjiye, gelişigüzel alanda olduğu kabilinden terörle mücadelede da bağımsızlıklarını pekiştirdiklerini kaydeden Altun, şunları söyledi: “Sonunda bundan sonra birtakım devletlerin onayıyla ya de sağlayacağı imkanlarla değil hangi ant istersek o antlaşma ve kendi geliştirdiğimiz imkanlarla faaliyetler işleyen bir mutluluk haline geldik. Çıktı yıldırı örgütünün güya yöneticilerini kendilerini güvende hissettikleri yerlerde birlikte işsiz hale getiriyoruz. Geldiğimiz noktada terör örgütü, etkisini ve gücünü şişman ölçüde yitirmiş durumda. Idareci kadrosundaki bu azalma örgütün bitişini dahi hızlandırıyor. Akıbet terörist etkisiz kuzuluk getirilinceye kadar yıldırı örgütünün kökü kazınana kadar de mücadelemiz sürecek. Teşekkül zaman kaybettikçe bu kat ülkemize cebin yalan terörüne elan aşkın başvuruyor. Tabiatıyla bu biber dolması terörüne alın de kararlı ayrımsız mücadele yürütüyoruz. amma velakin gerek terör örgütüyle gerekse de bunların sanki siyasal uzantılarıyla mücadelemiz elbette bitmeme ediyor. Yıldırı örgütlerine meşruluk kazandırma arayışı içerisinde olan kesimlerin kendilerini demokrat adına sunmalarına asla izin etmeyeceğiz. İnsan hakları kılıfıyla PKK’yı savunanların ikiyüzlülüklerini gelişigüzel devir yüzlerine vuracağız.” ‘EVLAT NÖBETİNDE 37 AİLE EVLADINA KAVUŞTU’Türkiye’nin terörle mücadelesinin ‘Diyarbakır anneleri’ne üstelik imge ve cesaret aşıladığını tamlayan Altun, “Diyarbakır anneleri, devletimizin ve Sayın Cumhurbaşkanı’mızın kendilerinin birlikte durmasının en şişman güçleri olduğunu rastgele devir rapor etmiştir. Bu güçle Hacire annenin başlattığı o bıçkın ve kasıntılı direnişe yüzlerce sülale katıldı. Türkiye’nin her yerinden kendilerine bindi yağdı. Birçok aileler çocuklarına kavuştu, niceleri üstelik umutla bekleyişlerini sürdürüyor. Yüzlerce ailenin katıldığı evlat nöbetinde bugüne büyüklüğünde 37 sülale evladına kavuştu. Bu kavuşmaları, hiç elbet bu ailelerin iradesi, sabrı ve evlatlarına duydukları özlenti sağladı. Medyada, siyasette, akademide, gökçe yazın ve laf çevrelerinde, sivil toplumda Diyarbakır annelerini, evlatları için misil markajcı aileleri serbest bırakmamalı; onların sesine patırtılı olmalıyız. Onların kazanımları, ülkemizin huzuru ve barışının bile ayrımsız kazanımı olacaktır bittabi. Emniyetli olun onlar başardıkça, sayıları artıkça, güçlendikçe ve akıbet alıp evlatlarına kavuştukça, Türkiye’ye fut bağı olan bu intizar yıldırı örgütü mensupları ve siyasi uzantıları deliye dönüyor. Tekrar sakıncasız olun kim ne büyüklük süresince ne de global herkes içerisindeki hiçbir alçak, bu annelerin yüreğini yenemez” diye konuştu. ‘TERÖR ÖRGÜTLERİNE KARŞI MİLLİ DURUŞLARI YOK’Altun ayrıca terör örgütünün siyasi payandası olduğunu söylediği siyasi partinin, varoluşunun gereğini yaptığına kaydederek, şöyle devam etti:

“Onların bu yok sayışları anlaşılabilir. Elhak başka makule davranmaları de beklenemezdi. Adeta ‘çocukları yıldırı örgütüne irsal merkezi’ haline mevrut fırka binalarında politika adına antagonizm üreten bu yapılardan benzeri beklentimiz yok. Ancak kendisini bu ülkenin muhalefeti kendisine kodlayanların, siyasi pragmatizm için dünyanın en meşru, en saf, genişlik vicdani alanı olan temel yüreğini dışlamalarını, namevcut saymalarını ve hatta reddetmelerini bildirme kemiksiz şekilde kınıyorum. Kimi siyasetçilerin, kırk yıldır kanımızı soğurgan bu terör örgütüne ve uzantılarına alın milli bire bir duruşları bulunmayan. Buradan kritik etmek istiyorum. Elbet olur de elleri yapıncak askerlerimizi martir fail; gençlerimizi, çocuklarımızı, öğretmenlerimizi, işçilerimizi katleden; şehirlerde insanlarımızı bombalarla yarıcı bu yabani yıldırı örgütüne cebin direnen bu anneleri görmezden gelirsiniz? Nasıl tamam üstelik bu annelerin evlatlarına kavuşmaları üzere onları açık yürekle desteklemezsiniz? Elbet olur dahi çok yıldır bu terör örgütüne alın celi ve kemiksiz aynı vakfe gösteremezsiniz? Zahir olur da Türkiye’nin geleceğini araklayıcı, hesaplı yerine türe ettiğimiz yerde olmamıza bariyer olan, huzurumuza ve kalkınmamıza hail vuran bu yıldırı örgütüyle savaşım eden devletimizin birlikte durmazsınız? Nasıl aynı vicdani, sağtöresel, töre bilimi ve insancasına değerler sisteminden geçtiniz ki annelerin sabırla büyüttüğü tıpkısı mücadeleye siz aldırmaz kalabiliyorsunuz antrparantez bu mücadeleyi itibarsızlaştırmak üzere çalışabiliyorsunuz?”

Share: