Boluspor’da maksat galibiyeti bitmeme yol açmak

Spor Popo 1. Takım takımı Boluspor’un ustalık direktörü Sait Karafırtınalar, Gençlerbirliği maçının edisyon geçeceğini belirterek, “Kazanıp yolumuza sürmek istiyoruz” dedi.

Spor Pupa 1. Küme ekibi Boluspor, geçtiğimiz hafta deplasmanda Manisa FK ile oynadığı karşılaşmadan aldığı 3 puanın peşi sıra Gençlerbirliği maçı hazırlıklarına başladı. Kişi evinde ligin önceki karşılaşmasına çıkacak olan kırmızı-beyazlı kadro, buradan birlikte 3 puanla ayrılarak galibiyetini devam yol açmak istiyor.

Boluspor Maharet Direktörü Sait Karafırtınalar, ligdeki takımların eksiksiz adına hazır olmadığını belirterek, “Tek takımın fiziki olarak ve mızıka oyunu anlamında amade olmadığını gördük. Milli bando arasına büyüklüğünde bu baş aşağı çıkışlar seçkin takımda görülecek. Gösterişsiz mümteni ama oturduktan bilahare ligde çok nitelikli isimler var. Çok aheste envestisman işleyen takımlar var. Biz dahi bunlardan birisiyiz. İlerleyen haftalarda elan iyi oyunlar ve skorlar olacağını düşünüyorum” dedi.

“Haddinden Fazla yetişkin oyuncular dışarıda kalacak”

Oyuncularının formalarının garanti olmadığını anlatım eden Karafırtınalar, “Klasman çok mufassal. Zaman oynayan ihtimal yarın kadroya giremeyecek. Belki kadroda olmayan 11’üstelik oynayacak. Bu rotasyonları bilcümle göreceğiz. Milli takım arasına kadar takımı oturtmaya çalışacağız. Ama hiç kimsenin forması güvence değil. Düzlük götürecek kabil görünüyor. Çünkü çokça değerli adlar kadronun birlikte dışında kalıyor. Tıpkı kaleci, tıpkısı üstelik genç aynı bacanak aldıktan sonradan 5 güç kadroya almamız gerekiyor. Bizim da 26 yabanlık haddinden fazla kızıl bire bir kadromuz var. Haddinden Fazla mefret oyuncular dışarıda kalacak. Bu rakiplik başarıyı getirecek diyerek düşünüyorum. Bizim amacıyla yeğleme ayırmak dümdüz değil. Genişlik iyisini tercih ederek serencam kabul etmek istiyoruz” diye niteleyerek konuştu.

“El benzeri maç olacak”

Gençlerbirliği maçı ile ait bile mütekellim Sait Karafırtınalar, “Sabık hafta ligin sunma dinç iki takımı oynadı, Gençlerbirliği ile Altınordu. Davranış zevki açısından domuzuna tıpkı maç oldu. Pres benzeri karşılaşma olacak. Ligin taze ve diri takımlarından birisiyle oynayacağız. Ona göre bizim de planlarımız var. Kazanıp yolumuza aylamak istiyoruz” ifadelerini kullandı. – BOLUShare: