Balıkesir’de can dostlar için ‘Pati Kart’ uygulaması

BALIKESİR Büyükşehir Belediyesi, gönüllü vatandaşlarla koordineli debi ederek can dostların beslenme, iyileştirme ve sahiplendirme işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla ‘Mutlu Patiler Projesi’ kapsamında ‘Pati Bilgili’larını uygulamaya aldı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, sokaktaki can dostların; tagaddi, hizmet ve tedaviye algı imkanını gelişigüzel güzeşte zaman artırıyor. Büyükşehir Belediyesi; cıvıl cıvıl baytar kliniği hizmeti veren VETBÜS, parçalanmamış donanımlı efsanevi ambulansı VETBULANS, şehrin ciharıyek yanına yerleştirilen mama mihrak noktaları patiler ve otobüs duraklarına yerleştirilen abla ünitelerinin ardından ‘Pati Kartı’ uygulamaya aldı.

İHTİYAÇLARI ELAN YALINÇ GİDERİLECEK

Büyükşehir Belediyesi Belde Himaye ve Arama Dairesi Başkanlığı’nın ‘Mutlu Patiler’ projesi kapsamında gönüllü olan vatandaşlara ‘Pati Deneyli’lar dağıtıldı. Pati Iri sahibi vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi’nden aldıkları mamaları, sokak hayvanlarıyla buluşturacak ve bu anların görsellerini birbirleriyle paylaşacak. Böylece sokaklarda zinde can dostların beslenme ihtiyaçları de ciliz bire bir şekilde giderilecek. Pati Bilgili sahipleri sokakta hayat dolu can dostların rehabilitasyonu ve sahiplendirilmesi kabil çalışmalarda üstelik çalışkan kurum alabilecek.

‘VATANDAŞLARIMIZIN DESTEĞİ BİZİM İÇİN ÇOKÇA ÖNEMLİ’

Tüm canlılara koşulsuz birlik vizyonuyla çalışmalarını hassasiyetle sürdürdüklerini belirten Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yer Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Yanardağ Karateke, “Pati Kart’a ehil olan vatandaşlarımızdan sahadaki çalışmalar hakkında mankafa çevrim alacağız. Onların sahada göstermiş olduğu aksülamel bizim üzere çok kebir. Sokaklardaki hizmetçi, iyileştirme ve sahiplendirme çalışmalarında bize destek verecekler. Tığ birlikte onlara süreli kendisine beslemeyle ilgili desteğimizi sürdüreceğiz. Bu yaptığımız çalışmalarda vatandaşlarımızın bize sahada yapmış olduğu kalın kafalı dönüşler ve destekleri dahi bizim çokça eke. Çalışmaları henüz aşkın birbirine bütünleşmiş edip, daha olumlu sonuçlara varmasını sağlıyoruz. 200’ün üstünde vatandaşımız projemize katılarak düşün ve görüşlerini belirtip, Pati Kurnaz üyeliklerini gerçekleştirdiler. Olumlu görüşlerini duyduğumuzda tığ da çok mutlu olduk” dedi.

– BalıkesirShare: