Balıkesir’de jandarmadan düzenlilik ve trafik kontrolü uygulaması

Balıkesir’de kurnaz diyar genelinde güvenlik ve gidiş geliş uygulaması yaptı. Asayiş uygulamasında muhtelif suçlardan aranan 33 can yakalanırken, yapılan gidiş geliş uygulamasında bin 840 çevirgeç kontrol edildi. 26 ayrı cinsten açacak trafikten men edilirken, hep 70 bin 45 TL yönetsel para cezası uygulandı.

Balıkesir İl Açıkgöz Komutanlığı ekipleri umumi güvenliği ve asayişi temin etmek amacıyla Altıeylül, Ayvalık, Burhaniye, Edremit, Erdek, Gömeç, Nem, İvrindi, Karesi, Kepsut, Marmara, Sındırgı ve Susurluk ilçelerinde yapılan çalışmalarda ve yapılan nöbet aramalarında; değişik suçlardan aranan 33 zat yakalandı. 2 sayı av tüfeği, 3 adet tabanca, 14 nüsha tabanca fişeği, 1 skor blöf tabanca ve 1 adet bıçak ele geçirdi.

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı Gidiş Geliş Timlerince, “Ekincilik İşçilerini Taşıyan Açar ve Sürücüler ile Tarım Araçları ve Traktör Sürücüleri Denetimi”, “Motor Denetimi” ve “Şehiriçi Bulaşıcı Haiz Vesait ve Sürücülere Müteveccih Özel Trafik Teftiş” yapıldı yapılan denetimlerde bin 840 adet tarım ara bulucu, servis, otobüs ve motor sürücülerine 70 bin 45 liralık ukubet uygulanırken, 26 traktör, otobüs ve motosiklet trafikten men edildi. – BALIKESİR

Share: