Akşener, Mehmet Akif Ersoy’un Şiirini Okudu; “Biz İyi Partililer, Süleymaniye’nin Yıkılmasına Cevaz Etmeyeceğiz” Dedi

İYİ Öğür Genel Başkanı Meral Akşener, tıpkı programa süzülmek amacıyla gittiği Sazak’bile konuştu. Mehmet Akif Ersoy’un “Haydi gel yıkalım şu Süleymaniye’yi desen, iki kazma kürek, iki üstelik ırgat icap. Fakat, haydi gel yapalım şurası idraksiz desen, Tıpkı Sinan, ayrımsız da Süleyman lazım” şiirini okuyan Akşener, “Bu sözün anlamıyla; bu intihap evet Süleymaniye’nin yıkılması evet üstelik Süleymaniye’nin muhafaza edilmesi anlamına gelecektir. Biz İYİ Partililer, Süleymaniye’nin yıkılmasına cevaz etmeyeceğiz” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mersin’de; “Ego Kadınım Umudun Adıyım” programına katıldı.  Akşener bu izlence öncesinde İYİ Öğür Mersin Ağacı İl Başkanlığı’nı müzakere etti. Akşener, diyar başkanlığı uğrunda şunları söyledi:

“Esasında siz olmazsanız biz olmayız. Politikacı önce kendi partisinin mensuplarıyla var olur. Daha sonradan birlikte seçmeninin verdiği oyla, ona yaptığı tercihle bu ülkeyi yönetir. Siyasetçiler ‘Bu ülkeyi ben henüz mebzul yönetirim’ diye niteleyerek yola çıkarlar.

“İYİ PARTİ AKILLI VE STRATEJİ DEMEKTİR”

İYİ Öğür’nin kül mensupları bu milleti başının üzerinde taşır. Bu milletin tercihlerine tevakki etmek hassas. Kadınıyla, erkeğiyle imtina etmek duyarlı. İYİ Öğür gitmek; düşünce demektir, izlem demektir. İYİ Parti emreylemek hal demektir. İYİ Fırka buyurmak, akman tıpkı açkı, tırsmak demektir. İYİ Parti girmek seçmene ürkmek demektir. İYİ Tümen geçmek seçmenin ferasetine doğrulama oluşmak demektir. İYİ Fırka etmek, on paralık kimseden korkmamak, vakit kaybetmeden Allah’tan ve bu milletten istinkâf etmek ona konfirmasyon olmak demektir.

“UCUBE SİSTEMLE İLGİLİ YAPILACAK AKIBET SEÇİM”

Bu seçim bu ucube sistemle ilgili olarak yapılacak serencam seçimdir. Dolayısıyla buyurmak durumdayız. Parlamenter sisteme geçişin konuşulduğu, tek herif sisteminin ortadan kaldırılacağına dair sözlerin verildiği ve milletin dertleri üzerinden üretilmiş analizör üzerinden rakiplik edildiği tıpkısı seçimdir. Tek herif sisteminin, partili cumhurbaşkanlığı sisteminin karşısında güçlendirilmiş mebus sistemin konuşulduğu serencam seçimdir.

“İYİ PARTİ KURULDU HER ÖZDEK DEĞİŞTİ”

Bugünkü ucube sistemin müsebbibi biz değiliz. 2017’dahi hayır oyu çıksın diye çalıştık. Temas soy eziyete karşın direndik. Daha sonra İYİ Partimizi kurduk. Kapatın gözlerinizi İYİ Fırka olmasaydı zaman bu ülkede hangi koşuluyor olacaktı? Zaman yarına müteveccih ‘Cumhurbaşkanınız ki olacak’ sözü söylenecek miydi? İşte İYİ Parti kuruldu, ayrımsız şey değişti, bu ülkede seçme öz değişti. Dolayısıyla inşallah bu seçimde İYİ Parti’nin varlığı bu ucube sistemi ortadan kaldıracak. Neyle kaldıracak milletimizin oylarıyla, neyle kaldıracak demokrasiyle, neyle kaldıracak sandıkta kaldıracak. İnşallah bu seçimi bu ferman kazanacak.”

“SÜLEYMANİYE’NİN YIKILMASINA CEVAZ ETMEYECEĞİZ”

Mehmet Akif Ersoy’un “Haydi gel yıkalım şu Süleymaniye’yi desen, iki kazma kürek, iki üstelik rençper lüzumlu. Fakat, haydi gel yapalım şunu mankafa desen, Tıpkı Sinan, bire bir dahi Süleyman gerek” şeklindeki sözlerini da hatırlatan Akşener, şunları söyledi:

“Bu sözün anlamıyla; bu intihap ya Süleymaniye’nin yıkılması evet üstelik Süleymaniye’nin müdafaa edilmesi anlamına gelecektir. Tığ İYİ Partililer, Süleymaniye’nin yıkılmasına müsaade etmeyeceğiz. Bu ülkeyi; iki kürek, iki kazma, iki ırgat marifetiyle bu arkaç getirenlerin, erte bunu devam ettirmelerine izin etmeyeceğiz.”Share: