Trabzon’da düzenlenecek 15. Paten Futbolu Acun Kupası’na 95 devlet çağrıldı

Acun Paten Futbolu Federasyonu Başkanı Mehdi Salman Pour, 8-18 Aralık tarihlerinde Trabzon’da düzenlenecek 15. Paten Futbolu Acun Kupası için 95 ülkenin nida edildiğini söyledi.

Pour, Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde düzenlediği matbuat toplantısında, paten futbolunun yeni bire bir spor olmadığını, 1882’den bugüne kadar 14 dünya kupasının başarıyla düzenlendiğini belirtti.

Paten futbolunun arz adamakıllı tarafının kadın ve koca sporcuların bire bir takımda alay malay oynayabildiklerini ifade fail Pour, “95 ülkeyi bu acun kupasına davet ettik. Organizasyona rastgele ülkeden iki milli takım katılabilir. Seçkin topluluk 10 sportmen ve 2 takım koçu ile menajeri içeriyor. Umum elçi ülkelerin bilet fiyatlarının yüzdelik 40’na sponsor olan Türk Çekicilik Yollarına teşekkürname ederiz. Bir zamanda tertip içerisinde 10 günlük uluslararası fuarımız olacak. Tüm evcil ve uluslararası işletmeleri, katılımcı veya ziyaretçi adına bekliyoruz.” diyerek konuştu.

Pour, Dünya Kupası açılışının 11 Açıklık’ta ilk resmi maçla başlayacağını, sair karşılaşmaların ise 12-16 Mabeyin tarihlerinde 3 ayrımlı spor salonunda yapılacağını vurguladı.

Paten futbolunun 200 ülkede etken şekilde oynandığını, 65 ülkede ise resmi yerine federasyonu meydan aldığına ilgi çeken Pour, ” Türkiye’da kısaca 150 sertifikalı hakem var amma bu organizasyonda 60 hakem sıkı dışından ati, 40 yargıcı ise Türkiye’den fariza yapacak. Onlar üzere düzenlenen eğitimlere herhangi bir bölüm iki çalışmayla bitmeme ediyoruz.” dedi.

Acun Paten Futbolu Türkiye Temsilcisi Sayım Adanur ise organize için “Trabzon’da futbol temas soy oynanır” sloganıyla yola çıktıklarını, Acun Kupası üzere hazırlıkları bodur sürede tamamlayacaklarını aktardı.

Türkiye ve Trabzon’a yerinde tıpkı Dünya Kupası organizasyonu düzenleneceğine belen eden Adanur, ekibin 24 saat fiilen Trabzon’u organizasyona hazırladığına değinerek, “Federasyonu sıfır bir spor olmasının haddinden fazla şişman zorluklarını yaşıyoruz. Hep gönüllükle sorunları aşarak buraya kadar geldik. İnşallah sorunsuz bir şekilde bile bitireceğiz. Trabzon’a iyicene ayrımsız kupa izleteceğiz. Türkiye’de paten futbolu Trabzon’dan doğuyor diyebiliriz.” ifadelerini kullandı.

Share: