Şişman Menderes Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Laedri Şirketi Imal İşi İhalesi İmza Töreni gerçekleşti

Ziyalı Tecim Borsası, Söke Ticaret Borsası ve İzmir Ticaret Borsası ortaklığında, “Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanlığı Kalkınma Ajansları Umumi Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyetlerini yürüteç Güney Veli Kalkınma Ajansı’nın 2021 yılı güdümlü proje çerçevesinde desteklenen, Nazik Menderes Ekincilik Ürünleri Lisanslı Depoculuk Anonim Şirketi imal işi ihalesi amacıyla Entelektüel Valiliği’nde imza töreni gerçekleşti.

Vazıh Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımıyla gerçekleşen imal işi ihalesi imza törenine Münevver Tecim Borsası Umumi Heyet Başkanı Fevzi Çondur, Meclis Başkanı A.Bahri Erdel, Divan Başbuğ Yrd. Rağbet Uyar ve Mürtefi Enerjik, Umumi Heyet Komutan Yrd. Cengiz Ülgen, Yönetim Kurulu Üyeleri Yakup Çeri, Cihan Fert, Kazım Günaydın, Meclis Üyeleri Hiçlik Türkmen, Mehmet Akkan ve Genel Yazman Neslihan Duymaz, Söke Ticaret Borsası Umumi Heyet Başkanı A.Nejat Sağel, İzmir Tecim Borsası Yönetim Kurulu Başbuğ Yardımcısı Bülent Tayyare ve GEKA Umumi Sekreteri Müstakil Aksungur katılım sağladı.

Çondur yaptığı açıklamada “Borsamız, Söke Tecim Borsası ve İzmir Tecim Borsası ortaklığında Güney Iye Kalkınma Ajansı güdümlü proje desteği çerçevesinde desteklenen Büyük Menderes Ekincilik Ürünleri Lisanslı Depoculuk Anonim Şirketi ihalemizi gerçekleştirdik. Münevver ve İzmir illerinde mevcut iğ üreticilerine yönelik faaliyete geçirilecek olan Balaban Menderes Ekincilik Ürünleri Lisanslı Depoculuk Anonim Şirketi, stratejik aynı önemi olan pamuğun daha aşkın derece kazanması yönünden ve değerini kaybetmeden kullanılabilecek tıpkısı boyuta taşınması bakımından önem yer etmektedir. Sayın Valimize projemize sağladığı desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi sunu ediyor, üyelerimize ve ilimize adamakıllı olmasını dilek ediyorum” ifadelerine düzlük verdi.

Pamuğun mıhlı bir ortamda depolanması ve ürünün engel görmemesi bakımından lisanslı depoların az çok oylumlu olduğunu anlatım fail Işıklı Valisi Hüseyin Aksoy, proje ortaklarına teşekkür ederek projenin hayırlı olmasını diledi. – AYDIN

Share: