Sakıt helikopterde Zalim uzmanlar bile inceleme yapacak

DENİZLİ’nin Alaçık ilçesinde, Kastamonu’dan Marmaris’teki yangına desteğe giderken düşen ve Acımasız uyruklu benzeri mühendis ile benzeri teknisyenin hayatını kaybettiği, 2’si Türk 5 kişinin ise yaralandığı helikopter kazasında kaza katliam ekibinin incelemesi devam ediyor. Çeşitli hastanelerde tedavileri süren 5 yaralının esenlik durumlarının iyiye gittiği öğrenilirken, Rus uzmanlardan oluşan tıpkısı ekibin dahi sakıt helikopterde tetkik yapacağı öğrenildi.

Kastamonu’dan Muğla’nın Marmaris ilçesindeki orman yangınına destek amacıyla havalanan KA 32 tipi yangın söndürme helikopteri, geçmiş devir saat 16.00 sıralarında Denizli’nin Çardak ilçesinde düştü. Kazada Acımasız uyruklu mühendis Aleksandr Lakovlev ile teknik adam Alexey Volkov hayatını kaybetti. Türk tayyareci Ömer Kaan Çakırdoğan ile Orman Genel Müdürlüğü Temsilcisi Kenan Erdem ve Moskof tabiiyetli teknikçi Georgii Onuchin, 2’nci uçman İgor Turkov ve tayyareci İlya Ivesenkhıo ise yaralandı. Yaralılar, Pamukkale Üniversitesi Hastanesi (PAÜ) ve Denizli Büyüklük Hastanesi’ne kaldırıldı.

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde tedavileri devam fail ve vücutlarının muhtelif yerlerinde kırıklar bulunan Georgii Onuchin ile İlya İvesenkhıo’nun dirimsel tehlikesinin bulunmadığı ve tedbir için dokunaklı bakımda tutulduğu öğrenilirken, İgor Turkov ile Türk tayyareci Ömer Kaan Çakırdoğan’ın ise keyif durumlarının elan mebzul olduğu belirtildi. Denizli Celal Hastanesi’nde tedavisi bitmeme eden Kenan Fazilet’in ise sağlık durumunun bol olduğu bildirildi. Mavera yandan Denizli Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında, Türk uzmanların vadi aldığı ilçe katliam ekibinin helikopter enkazında incelemesi bitmeme ediyor. Rus uzmanlardan oluşan tıpkı heyetin üstelik Denizli’ye gelerek helikopterde inceleme yapacağı öğrenildi. Helikopterin illet düştüğü ‘kara kutu’ adına tanıdık gürültülü ve uçuş verilerinin kaydedildiği cihazın incelemesi sonrası netleşeceği bildirildi. Tecrübe tanıklarının beceri arıza oluştuğu gerekçesiyle akla yatkın tıpkı alana inmek isteyen helikopterin ayrımsız süre Acıgöl üstünde tehlikeli pervaz yaptığı tam istikrarlı yola ağmak istediği tam düştüğünü belirttiği istikbal sürüldü.

Share: