Acun Kupası’nda tribünlere bırakılan çantaların sırrı çözüldü! 8 dilde İslamı’ı ve Kur’an’ı anlatan kataloglar koyulduğu ortaya daha çok

Katar’dahi düzenlenen 2022 acun Kupası yöntemince başladı. Ekvador’un Katar’ı 2-0 yenik ettiği maçta tribündeki koltuklara bırakılan bez çantalar özen çekmişti. Çantaların zarfında ne olduğu ortaya çıktı.

ALKOL YASAĞI UYGULANIYOR

Katar, Acun Kupası’nda stat ve stadyum çevresinde alkol yasağı uygulayarak futbolseverlerin taşkınlık çıkarmasının önüne artırmak için adım yapmıştı. Dünyanın seçme yerinden mevrut insanlara İslamiyet’i ve Müslümanlığı lanse etmek için harekete geçti.

İSLAM’I TANITMA İÇİN TRİBÜNE KATALOGLAR KOYULDU

Tribünlerdeki koltuklara bırakılan çaput çantaların içine taraftarlar için 8 dilde İslam ve Kur’an’ı anlatan kataloglar koyuldu. Stadyum ve otel güzergahlarındaki panolarda Hz. Muhammed’in (s.a.v.) hadis-i şerifleri gine 8 dilde yerleştirilerek gayrimüslimlerin İslam’ı tanımalarına apotr olundu.

HADİSLER PANOLARDA KAYRAN ALDI

Söz konusu panolarda, “Değme selamet aynı sadakadır”, “Nakıs hurma bile olsa kendinizi (sadakayla) ateşten koruyun, o de yoksa domuzuna aynı küçümseme söyleyin”, “Rahim etmeyene merhamet edilmez” hadisleri paylaşıldı.

Share: