A Milli Karı Hokey Takımı, Avrupa Şampiyonası amacıyla 4. kampına girecek

A Milli Avrat Hokey Takımı, Almanya’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası için Amasya’da 4. kampına girecek.

Türkiye Hokey Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, kamer-bulutsuz hokeyciler, 7-11 Boşluk tarihlerinde Hamburg kentinde yapılacak Avrupa Şampiyonası amacıyla geçmiş tedarik kampını 10-19 Eylül’de, ikinci tedarik kampını 9-17 Teşrinievvel tarihlerinde, üçüncü hazırlık kampını ise 4-14 Teşrinisani tarihlerinde Amasya’da tamamladı.

A Milli Kadın Hokey Takımı, bökelik öncesinde serencam hazırlık kampını ise esasen Amasya’da 25 Teşrinisani-6 Mabeyin tarihlerinde gerçekleştirecek.

Milli mızıka ile ilgilendiren Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sınırlanmış Karakan, Türk hokey tarihinde haddinden fazla heybetli bire bir yere eş şampiyonaya hazırlandıklarını tabir ederek “Bundan 5-6 sene önce bu şampiyonaya süzülmek ülkemiz amacıyla bir hayaldi. Bugün senelerce verdiğimiz emeklerin karşılığı olarak Avrupa’nın bildirme gani 6 ülkesinin bulunduğu şampiyonada uğraş edeceğiz. Geldiğimiz bu nokta Türk hokeyinin gelişimini ayan tıpkısı şekilde ortaya koyuyor. İnanıyorum kim A Milli Eş Takımımız ülkemizi onurlandıracak sonuçlarla geri dönecektir.” açıklamasında bulundu.

Başantrenör Yasin Yükseler’in yönetimindeki A Milli Kadın Hokey Takım’ın kadrosunda şu sporcular bulunuyor:

“Emine Bahçivan, Fatma Songül Gültekin, Kübra Güzelal, Merve Aslan, Meryem Oymak, Perihan Çınar, Selin Güzeller, Serpil Seval Öztürk, Sinem Sarp, Tuğçe Şahiner, Kâfi Polat, Zeliha Kenevir.”

Share: