Özalp’ta Daima Eğitim Merkezi 30 öğrenciyi hayallerine kavuşturdu

Van’ın Özalp belediyesi yoluyla, İlçe Milli Eğitim ve Ahali Eğitim müdürlüklerinin desteğiyle açılan Sürekli Eğitim Bilimi Merkezi’nde sınava hazırlanan 30 mektepli, üniversite hayalini gerçekleştirdi.

Şehremaneti bünyesinde hizmet veren eşkâl, rustik mahallelerde kurslara gitme imkanı bulamayan öğrencilerin üniversite sınavlarına hazırlanmasına imkan sundu.

Ücretsiz muvasala imkanının beraberinde öğrencileri sosyal ve kültürel etkinliklerle da buluşturan merkezde, sınava hazırlanan öğrencilerden 30’u üniversiteye yerleşti.

Özalp Ahali Eğitimi Merkezi Müdürü Sami Yıldırımçakar, merkezin önceki yılında adamakıllı tıpkısı muvaffakiyet elde ettiklerini belirterek emeği geçen öğretmenlere teşekkürname etti.

Gelecek sene artık öğrenciyi üniversiteli yapmayı hedeflediklerini belirten Yıldırımçakar, şunları kaydetti:

“Buraya gelen öğrencilerimiz kaymakamlığımız ve belediyemizce tahsis edilen tekmil imkanlardan ücretsiz adına faydalanıyor. Dersane hizmeti, araştırma, istifham çözümü, hamur temini ve deneme sınavları hizmetleri veriliyor. Birebir soru çözümleri yapılıyor. Umum Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüz ve belediyemizce kombinasyon edilen toplumsal ve kültürel faaliyetlere katılan öğrenciler, pahal ibret temposunun birlikte sosyalleşerek keyifli ve emin ayrımsız ortamda ahit geçiriyor. Öğrencilerimizi kutlama ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Özel Eğitim Öğretmenliği bölümünü kazanan Büşra Toker da merkezin çokça müfit olduğunu dile getirerek, “Evde ibret hizmet etmek daraç kalıyordu. Özel dersaneler pahalı olduğu için gidemedim. Burada özel aynı dershaneyi aratmayan ortamda sınava hazırlandık. Bura yardımıyla amacıma ulaştım. Bize bu imkanları sağlayan Kaymakamımıza ve emeği güzeşte herkese teşekkürname ediyorum.” dedi.

Kırklareli Üniversitesi Mimarlık bölümünü kazanan Büyük Ceylancı ise “Dersaneye gitmeye imkanımız yoktu. Şehremaneti bünyesinde sürekli eğitim bilimi merkezi açıldığını öğrendim. Gelip anahtar yaptım. Burada herhangi bir şey ücretsiz. Üniversiteyi kazanmamda haddinden fazla iri faydası oldu.” diyerek konuştu.

Share: