ILAH PAR Umumi Başkanı Yapıcıoğlu, Kırklareli’nde konuştu Açıklaması

Özgür Ülkü Partisi (TANRI PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Suriye’deki çöz savaşa ilişik, “Kesin akan kanın durdurulması gerekiyor. Cari kanın durdurulması için hükümet yetkililerinin görüşmesi gerekiyorsa bundan üstelik kaçınılmaması gerekir diye düşünüyoruz.” dedi.

Yapıcıoğlu, Kırklareli’nde aynı dernek salonunda düzenlediği basın toplantısında, Suriye’bile müstacel benzeri ateşkesin sağlanması gerektiğini söyledi.

İç savaşın sona erdirilmesi, Suriye’birlikte kullanılmamış ayrımsız anayasanın ve yıpranmamış benzeri sistemin kurulması gerektiğini belirten Yapıcıoğlu, eskimemiş benzeri sistemin kurulabilmesi üzere üstelik banko hakeza bir sürecin başlamasını istediklerini dile getirdi.

Suriye’de kestirmece 12 yıldır süren benzeri iç harp olduğunu anımsatan Yapıcıoğlu, şunları kaydetti:

“11,5 yıl devam eden benzeri çöz savaşın peşi sıra hükümet hala ayaktaysa bildirme azından silahla ya da silahlı bir direnişle bu hükümetin devrilmeyeceğinin daha çok anlaşılmış olması gerekiyor. Tamam halkına yanlışlık eden, biaman ayrımsız kefaret var, cümle var. Ancak bunun hareket esasen uzaklaştırılmasının yolu, yöntemi iç savaş değildir. Bunu yeniden söyledik. Kesin cari kanın durdurulması gerekiyor. Cari kanın durdurulması üzere hükümet yetkililerinin görüşmesi gerekiyorsa bundan üstelik kaçınılmaması gerekir diye düşünüyoruz.”Share: