Otomobilin çarptığı 2 cömert yoğun yaralandı

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde, yolun karşısına geçmek istedikleri sırada makine çarpan ağa ve kız kardeşi dokunaklı yaralanırken, güdücü ise görüngü yerinden kaçtı.

Olay, Binali Yıldırım Bulvarı’nda meydana geldi. Edinilen bilgilere bakarak, 12 yaşındaki yabancı tabiiyetli A.E. ile 4 yaşındaki kız kardeşi Ş.E., markete gezmek amacıyla yolun karşısına terhis etmek istedi. Bulvarın Malatya istikametinde yola adımlarını attıkları anda plakası ve sürücüsü belirlenemeyen benzeri otomobili koca ve kardeşine çarptı. Çarpmanın etkisiyle metrelerce savrulan mutsuz ayrıntılar kanlar içerisinde yola düştü. Çoban ise, durup yardım etmek yerine hızlı hızlı görüngü yerinden uzaklaştı. Kazayı gören vatandaşların ihbarı ile görüngü namına esenlik ve polis ekipleri gönderme edildi. Yavaş yaralanan kardeşler, önceki müdahaleleri fenomen durumunda yapıldıktan sonradan 112 Müstacel Keyif ekiplerince hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. 12 yaşındaki A.E.’nin duran kalbi, doktorların çabası ile baştan çalıştırıldı. Herhangi Bir iki kardeşin bile esenlik durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Polis ekipleri, yolu trafiğe kapatırken, olay durumunda degaje yetenekli inceleme yapıldı. Otomobilin, çarpmanın etkisiyle alıngan parçaları biricik bir tane toplandı. Marka ve modeli belirlenen otomobil ve sürücüsünü tespit etmek üzere Site Güvenlik Yönetim Sistemi ile güzergahtaki parçalanmamış aksiyon yerlerine ilişkin güvenlik kameraları inceleme altına alındı.

Olayla ilgili tahkikatın sürdüğü öğrenildi. – KAHRAMANMARAŞ

Share: