Saylav Tutdere, Besni’nin köylerini gezdi

TBMM Reislik Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Mebus Abdurrahman Tutdere, Besni ilçesine tutkun köyleri gezerek burada mevcut köylülerin sav ve sıkıntılarını dinledi.

Besni’ye kapalı köyleri biricik tek gezen Mebus Abdurrahman Tutdere’ye, CHP İl Başbuğ Yardımcısı İsmet Tanrıverdi, Besni kaymakamlık Başkanı Vakkas Çevirgeç, Şambayat Şehremini Nejdet Arıcı ve fırka üyeleri haremlik etti.

Besni ilçesine merbut Atmalı, Çamlıca, Aşağıçöplü, Kızılhisar, Güneykaş, Akpınar, Burunçayır, Kızılpınar, Beşkoz, Dörtyol, Geçitli, Beşyol, Topkapı, Çanakçı, Sayören, Harabelik, Kızılin, Bahri, Kesecik ve Alişar köylerini ziyaret fail Milletvekili Tutdere, köylülerin sorunlarını yegâne tek paye alarak sorunların çözümü üzere ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi.

Besni’deki bir nice köyü birbirine bağlayan ve fiziki yetersizlik zımnında herhangi bir sene onlarca kazanın meydana geldiği Çanakçı Köprüsüyle ilgilendiren mütekellim Mebus Tutdere, “Gerçekleştirdiğimiz ziyaretler sırasında burada balaban ayrımsız mağduriyetin yaşandığını gördük. Besni kaza merkezini bir nice köye bağlayan ve Sofraz Çayı üstünde mevcut Çanakçı Köprüsü’nün durumu oldukça içler acısı. Şu anda bu köprünün üzerinden tıpkısı kurgu da geçemiyor. Bu yol ve güreşçi köprüsü fiziksel koşullar anlamında ihtiyacı karşılayamaz ayla mevrut. Köylüler ve muhtarlar seçkin sene burada mütenevvi kazaların meydana geldiğini, bu yolun ve köprünün çıktı kullanılamaz kuzuluk geldiğini ilettiler.

Bütün siyasetini yaptığı yollar konusunda kuran ve yaptığı yollarla övünen YANLIŞSIZ Tümen iktidarına Çanakçı Köprüsü üzerinden sesleniyoruz, Çanakçı köprüsünün halini sizler birlikte görün. Besni’ye yapacağınız geçmiş ziyarette bu köprüyü durumunda mülakat edin. Tığ iktidara, Adıyaman Valiliği’ne ve Besni Kaymakamlığı’na birlikte davet yapıyoruz. Bu köprüden ayrımsız miftah da geçmekte zorlanıyor, çok pahal kızdırma arz ediyor” dedi.

Türkiye’nin herhangi bir durumunda sorunların aynı olduğuna birlikte dikkat calip Saylav Tutdere, ” Cumhuriyet Altını El Partisi’nin dahi zarfında bulunduğu Millet İttifakı’nda ayrımlı görüşlere eş liderler var. Bu liderler illet bir araya geldi? Sistem şurası görüyor, tayyare dun akıllıcasına burnunu indirmiş ve belli olmak üzere. Eğer tığ bu düşüşü önleyemezsek çakılacağız ve hepimiz imha olacağız. Tığ bundan dünya bir araya geldik ve ulus ittifakında vadi kayran partiler kendisine şişman benzeri birliktelik içerisindeyiz. Türkiye’yi yavaş yavaş geziyoruz ve gittiğimiz temas yerde sav var. Dava Erzurum’da bile var, Malatya’de dahi var, Manisa’dahi bile var, Adıyaman’üstelik üstelik var. Bu köyün sorunu neyse bu sorunlar Türkiye’nin seçme durumunda var. Biz Türkiye Büyük Ulus Meclisine Adıyaman’ın bütün sorunlarını taşıyoruz. Vekiliniz olarak elimizden mevrut değme tip çalışmayı ve gayreti gösteriyoruz. Bugün sizden aldığımız bu plan ve şikayetleri da 1 Ekim’üstelik TBMM’ye taşıyarak çözümü amacıyla yakından takipçisi olacağız” diyerek konuştu. – ADIYAMAN

Share: