Osmaniye merkezli 4 ilde yıldırı operasyonu: 2 hayat tutuklandı

Osmaniye merkezli 4 ilde YPG/ PKK yıldırı örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 3 şahıstan 2’si tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, Osmaniye İl Güven Müdürlüğü’ne sadık Terörle Mücadele Bölüm Müdürlüğü YPG/PKK terör örgütlerinin faaliyetlerine müteveccih himmet başlattı. Icraat çerçevesinde silahlı terör örgütü içerisinde canlılık yürüttükleri ve eylem açmak amacıyla Türkiye’ye yasa dışı yollardan intikal yaptıkları belirleme edilen 4 şahsa müteveccih Osmaniye merkezli Sazak, Diyarbakır ve Mardin’bile eş zamanlı şafak operasyonu düzenlendi. İstihbarat Şubenin de destek verdiği operasyonda H.M., A.H. ve A.A. isimli Suriye tabiiyetli kişiler gözaltına alınırken A.C. isimli şahsında aranmasının bitmeme ettiği öğrenildi. Adreslerde yapılan aramada de çok sayıda sayısal gereç ele geçirildi.

Terörle Mücadele Idarehane Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin arkası sıra adliyeye sevk edilen şüphelilerden A.A. ve H.M. isimli eşhas çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. – OSMANİYE

Share: